Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Warto mieć swoje hobby. To najlepszy sposób na interesujące życie, to również odpowiednie, aby przerwać szarzyznę życia

  • Posted on: 5 April 2022
  • By: addmean
Życie nie koniecznie jest nudne i pozbawione kolorów. Zdarza się, że do szczęście potrzeba bardzo mało, aby było lepiej i nieco bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie zmieniają inni ludzie, czasami dzieje się tak, gdy zmieniamy pracę lub miejsce zamieszkania. Emigracja do innego kraju również może mieć większy wpływ na życie, jakie przyszło nam wieść. Czasem świetnym pomysłem jest wzięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: psa albo kota. Najlepszy sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.

bieganie jako hobby
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com
Ten sposób to znalezienie naszego hobby. Czyż z jednej strony nie jest banalnie proste. No bo co to, jest przecież tyle dróg, na przykład rzeźbiarskie. Zaraz jednak pojawiają się uzasadnione pytania – jakie hobby będzie najlepsze? No więc jak to jest? Trudno, czy łatwo? Odpowiedzi łatwej na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś poszukując hobby sprawdzić, kim jesteśmy, trzeba poznać samego siebie. Niektórym takie postawienie sprawy może wydać się dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

To oczywiście uproszczenie sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i Domki-letniskowenigdy, ale to nigdy nie nie będziemy mogli się konkretnie określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, jak znamy swoje mocne strony, a tym bardziej wady, bo wtedy nasz dystans do siebie jest większy, lecz wielu z nas tak prawdziwie nigdy nie zwraca specjalnie uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono wielce bogate, nigdy zaś nie jest obojętne (na przykład lubimy zwierzęta: dla higieny psów). Mamy bowiem pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które warunkują nasze decyzje, także to w zakresie hobby. Tak więc, jeśli będziemy zastanawiać się, jakie hobby jest dla nas najlepszą opcją, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie potwierdzająca będziemy mogli przystąpić do ambitnego planu budowy swojej pasji. Niektórzy maja lepiej, bo hobby posiadają od zawsze. Może zarazili się nim we wczesnym wieku lub mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą tego poszukiwać, a czy znajdą, to zależy od tego, czy dobrze siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zaglądać do swojego wnętrza w poszukiwaniu swojej osobowości?