Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Poszukujemy pracy w IT – o czym dobrze jest wiedzieć?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Branża IT nieprzerwanie się rozbudowuje. Najnowocześniejsze narzędzia informatyczne wykorzystywane są w coraz większym zakresie, w rozmaitych branżach i na różne sposoby. Z tego powodu wzrasta także zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników z obszaru informatyki.
Praca IT
Author: Harry Wood
Source: http://www.flickr.com
Branża informatyczna jest dość nietypowa. IT to pojęcie tak szerokie, że w obrębie tej płaszczyzny zatrudnienia znajdziemy wiele różnych profesji, między innymi programistów, testerów oprogramowania, lub pracowników typowo technicznych. Czasem bywa, że wielkie przedsiębiorstwa przyjmują informatyków etatowych, których zadaniem jest codzienna obsługa pracowników, obejmująca reperację sprzętu elektrotechnicznego, instalację oprogramowania, czy przystosowywanie urządzeń.

Firmy jednak niechętnie zatrudniają informatyków na pełny etat, gdyż ich praca ma charakter zmienny: raz istnieje wiele zadań do zrealizowania, lecz drugiego dnia brakuje zajęć. Ze względu na to, a także z wielu innych przyczyn, najpowszechniejszą formą zatrudnienia w branży informatycznej jest kontrakt. Freelancer co prawda nie może mieć nadziei na płatny urlop, stabilność zatrudnienia, lub płatne zwolnienie lekarskie, otrzymuje za to jednak szereg innych korzyści - .

Nietypowość branży IT sprawia, iż stałe godziny pracy są rzadkością. Często zdarza się, że informatyk musi pracować po godzinach funkcjonowania firmy, tak, żeby realizując swoje zadania nie utrudniać realizacji obowiązków pozostałym pracownikom. W związku z tym umowa o pracę jest w tym fachu prawdziwą rzadkością, jednak sami informatycy także preferują współpracę w oparciu o kontrakt.

Informatyka
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Co sprawia, że freelancer wyżej ceni niezależność od stałej posady? Przede wszystkim może zapewnić sobie większą różnorodność zadań. Ze względu na to, że dla poszczególnych usługobiorców realizuje pojedyncze projekty i pracodawca nie musi ponosić kosztów zatrudnienia pracownika, można uzyskać znacznie wyższe ceny za wykonanie poszczególnych usług.

Bardzo cenioną cechą przy kontraktach jest elastyczność – informatyk osobiście decyduje, czy chce wykonać dane zlecenie, czy nie. Jest to szczególnie istotne w przypadku programistów, których praca ma charakter twórczy i nie powinna wynikać tylko z poczucia obowiązku. informatyk (polecam http://www.opolkom.pl/) informatyk Jastrzębie Zdrój