Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W najbliższym czasie dużą część naszego społeczeństwa będzie czekało rozliczenie sprawozdania podatkowego - nikt tego nie kocha, ale wszyscy powinni zrobić

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Duża część Polaków składała już kiedyś sprawozdanie podatkowe. Choćby raz w życiu. Wielu obywateli pamięta jeszcze okres socjalizmu, gdy musieli wszystko ostrożnie liczyć ręcznie, a później stać w niekończących się kolejkach, by złożyć sprawozdanie w urzędzie.
eksperci
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com


Dziś szczęśliwie te lata wydają się już prehistorią.


portal podatnika
Author: Jardenberg
Source: https://www.flickr.com


W obecnych czasach rozliczenie PIT-u nie wydaje się już być katorgą, chociaż dla dużej części Polaków nadal jest pewnego rodzaju stresem. Jednak dziś całość odbywa się już prędko i sprawnie.

Zaabsorbowała Cię prezentowana tematyka? Kliknij więc ten link oraz przeczytaj więcej na stronie. Tamte materiały też Cię żywo zaciekawi.

Możemy wypełnić dokumenty podatkowe oraz odprawić je do urzędu przez internet. Całość w 40 minut i to bez wstawania od komputera czy choćby sięgania po kalkulator. Fachowe programy pomogą nam uzupełnić wszystkie niezbędne rubryki dokumenty, podsumują całość i finito.


Portal podatnika to rewelacyjna sprawa. Mamy możliwość zarejestrować się oraz przetrzymywać tam swoje sprawozdania z wcześniejszych lat. Dzięki temu do kolejnego wypełnianego przez nas arkusza nie będziemy musieli wpisywać już setny raz swoich danych, co w dużej mierze zaoszczędzi nasz czas. O ile nie zmieniliśmy adresu, to pierwsza strona PIT-u nadal będzie taka sama, ponieważ pesel oraz data urodzenia zmienić się nie mają możliwości.
Mimo wielu udogodnień warto zarezerwować sobie choć godzinkę na to, by wypełnić PIT (zobacz program do pitów) bez gonitwy. To ważne, gdyż nie powinniśmy popełnić błędów. Źle wypełniony PIT zostanie odesłany, a my pewnie zostaniemy wezwani w celu wyjaśnienia sprawy.