Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Nauka jazdy na koniku - przygotowania do pierwszych zajęć

  • Posted on: 22 June 2022
  • By: addmean
Tak więc gratuluję! Zdecydowałeś się na pierwszą lekcję konnej jazdy. Nabierzesz nowiuteńkich umiejętności, zaś jeżeli lekcja ci się spodoba — zyskasz nowe hobby.


Przyszykuj się na poznanie wielu fascynujących osób, zdobycie nowych znajomych i masę dobrej zabawy.
Warsztaty, robienie chleba
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Jednakże prawdopodobnie przed pierwszą lekcją będziesz troszkę zdenerwowany. Nie wiesz jeszcze jak wyglądają lekcje, prawdopodobnie masz wątpliwości. Poniżej parę podpowiedzi, jakie pomogą ci przygotować się do pierwszych zajęć tak, abyś mógł z nich czerpać jedynie radość. Nim zapiszesz się na naukę, odwiedź stajnię w której będziesz się uczyć. Nauka jazdy konnej w każdej ze stajni może wyglądać nieco inaczej. Po pierwsze skoncentruj się na pierwszym odczuciu: czy w stajni jest ład, dużo światła, miły zapach (zamiast woni amoniaku oraz duchoty)? Czy konie są spokojne, dżokeje roześmiani? Nie posiadając biegłości w jeździe konnej po prostu zdaj się na intuicję — jeśli spostrzegasz, iż konie (szerzej na stronie https://nadwigrami.pl) stoją zapuszczone po kolana, to po prostu odejdź z tej stajni poszukaj innej.


fotele
Author: Artur Potosi
Source: http://www.flickr.com


Spytaj o uprawnienia instruktorskie — nie może cię uczyć ktoś, kto się na tym nie zna. Kiedy w widocznym miejscu wisi tabliczka informująca, iż ośrodek jeździecki jest poświadczany przez PZJ, to możesz być spokojny. Dobra stajnia dobierze ci konia do twego wzrostu bądź wagi. Z pewnością nie dostaniesz wierzchowca nerwowego, lecz starego wyjadacza, jaki świetnie zna swą prace jak też jest nadzwyczaj spokojny — o to się nie ambarasuj. Załóż wygodne odzienia, jakich raczej ci nie żal stracić.
Ponieważ nie posiadasz jeszcze żadnego oprzyrządowania, musisz go zaimprowizować. Pamiętaj, by unikać wkładania jasnych ubrań — w stajni łatwo o pobrudzenie się.