Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Pyszne posiłki to efekt pracy nie tylko na kuchni

  • Posted on: 13 November 2021
  • By: addmean
Sądzę, że każdy z nas czasem jada coś na mieście. Czasem z uwagi na lenistwo, w innym przypadku w pośpiechu, bądź przez ograniczone umiejętności kulinarne.
W każdym z tych przypadków oczekujemy jednak, że nasze fundusze nie pójdą na marne, a my skosztujemy pysznego dania.


Domki letniskowe
Author: amateur photography by michel
Source: http://www.flickr.com


rodzina
Author: A_Peach
Source: http://www.flickr.com


kierownik restauracji
Author: Chris & Karen Highland
Source: http://www.flickr.com


Mnóstwo osób bierze na tapetę wyłącznie umiejętności kucharzy. Jest to błędne myślenie, ponieważ na sukces w gastronomii oddziałuje dużo więcej elementów, które najczęściej w całość spina kierownik restauracji. To jemu podlegają osoby w niej zatrudnione. Zależnie od budżetu, którymzarządza właściciel osób w konkretnym lokalu jest zatrudnionych mniej lub więcej. Zawsze znajdziemy jednak osobę, która odpowiada za kwestię, która z początku wydaje się być błaha - robienie zakupów.

Spodobał Ci się ten post? Jeśli tak, poczytaj użyteczne zagadnienia, jakie z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (https://wojtaszak.komornik.pl/licytacje-komornicze/).

Wbrew temu, co można sądzić w sytuacji restauracji jest to bardzo ważna sprawa. Odpowiedni wybór produktów jest fundamentem dań, które w późniejszym czasie z nich powstaną. Nawet najlepszy szef kuchni nie wyczaruje smacznego posiłku z gnijących warzyw. Za zakupy odpowiada często właśnie kierownik restauracji, jednak wcześniej ktoś musi sumiennie przygotować dla niego ich listę. Za wygląd lokalu odpowiadają przede wszystkim kelnerzy, ponieważ to ich zauważamy jako pierwszych kiedy przekraczamy próg restauracji. Jeśli nie zostaniemy powitani przez sympatycznych ludzi, a poziom obsługi będzie pozostawiał wiele do życzenia, to wrażenie o całym lokalu będzie również nie najlepsze. Kierownik restauracji, nazywany czasem jej menadżerem, musi to wszystko łączyć w jedną, spójną całość, by klienci pragnęli wracać do lokalu razem ze swoimi znajomymi.
Jak można zauważyć kucharze wcale nie są najważniejszymi osobami w restauracjach. Rzecz jasna to oni odpowiadają za to, co wyląduje na naszych stołach, lecz zanim to nastąpi wiele innych osób musi dbać o produkty, oraz o nas, czyli o klientów.