Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Reklama zewnętrzna

  • Posted on: 10 April 2022
  • By: addmean
Ta forma reklamy to wszystko to co widzimy dla przykładu idąc przez miasto albo jadąc drogą.


Szyldy, billboardy Bielsko-Biała i temu podobne. Ujmując to bardziej definicyjnie reklama zewnętrzna jest wszelką komercyjną informacją ulokowaną na nośnikach, jakie w większości wypadków dzielone są na 3 grupy: billboardy, na które naklejane zostają wielkowymiarowe plakaty, tablice owe mają zróżnicowane formaty, reklama malowana – są to duże formy o charakterze trwałym, będące częściami tak zwanej reklamy w otoczeniu, z reguły lokowana na budynkach, ogrodzeniach, mostach, stanowią ją wszelakiego typu szyldy itp.
, reklama agencja reklamowa kraków mobilna – lokowana na środkach transportu publicznego, na czterokołowcach należących do firmy, sterowcach, etc.


firma - kadr
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


billboardy bielsko-biała


ogłoszenie
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com


Prawdopodobni klienci są wystawieni na oddziaływanie takiej reklamy niezależnie czy tego chcą czy nie, jeśli tylko przechodzą albo przejeżdżają nieopodal miejsca w jakim została ulokowana. Jeśli zostanie ustawiona w miejscu uczęszczanym przez wielu ludzi, bądź o dużym nasileniu ruchu samochodowego, wtenczas skala jej oddziaływania jest ogromna. Tym samym niewysoki jest jej koszt w przeliczeniu na 1 osobę. Trzeba jednak zwracać uwagę, że by została ona dobrze zapamiętana oraz powiązana z firmą musi być stosowana przez długi czas. Dane w niej zawarte powinny być bardzo krótkie a także lapidarne ze względu na to, iż zdecydowana większość patrzących jest w ruchu.
Reklama takowa a także użyta w niej czcionka muszą być duże i dobrze dostrzegalne nawet z oddali. Całość powinna wykonana być w kontrastowych kolorach. Umieszczenie jej w niewłaściwym punkcie powoduje, iż najczęściej jest niezauważana a także ignorowana.