Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Terapia z pomocą koni pomogła już licznym ludziom - jeśli Twoje dziecko ma problemy zdrowotne, wtedy hipoterapia może okazać się niezastąpiona

  • Posted on: 3 December 2021
  • By: addmean
Czasami zdarza się, że dzieci mają wielkie trudności ze zdrowiem. Jeżeli głębiej się nad tym zastanowić, może okazać się, że takie kłopoty zdrowotne są w pewnym rodzaju symbolem naszych czasów - szczególnie te dolegliwości, które mają podłoże genetyczne i jest bardzo ciężko je leczyć.
Jednym z kłopotów, które bardzo mocno dotykają praktycznie całe rodziny, jest przede wszystkim niepełnosprawność dziecka oraz zahamowania rozwoju dziewczynki. Właściwie każdy rodzic w takich przypadkach przyznaje, że jest w stanie zrobić niemalże wszystko, aby spowodować choćby najmniejszą zmianę u swojego dziecka. Trzeba sobie uświadomić, że w takich przypadkach, kiedy ma się do czynienia z niepełnosprawnością, bez wątpliwości najważniejsza jest regularna rehabilitacja. Tylko ciągłe ćwiczenia będą w stanie dać dobry efekt.

dzieci na koniach
Jedną z bardzo popularnych metod rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością jest przykładowo hipoterapia. Zajęcia te polegają głównie na organizowaniu dziecku zajęć z koniem - już sporo lat temu zostało dowiedzione, że zwierzęta te mają znakomity wpływ na osoby niepełnosprawne i wydatnie pomagają im w pokonywaniu własnych słabości. Co wielce istotne, hipoterapia jest skuteczna praktycznie we wszystkich przypadkach niepełnosprawności - można za jej pomocą rehabilitować dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ale także sensoryczną, a szczególnie - umysłową - dotknęło Cię to nieszczęście i Twoje dziecko jest niepełnosprawne, wówczas zdecydowanie powinieneś rozważyć zabranie go na hipoterapię. Nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo kosztowny sposób rehabilitowania, jednak z drugiej strony bardzo skuteczny. Jeśli tylko posiadasz wystarczającą kwotę pieniędzy na to, aby Twoje dziecko przez najbliższy czas mogło wziąć udział w zajęciach hipoterapii, wtedy nie powinieneś się zastanawiać nad tym ani sekundy.

Odrębną, jednak równie ważną kwestią jest również wybranie odpowiedniego ośrodka. Na szczęście to nieprawda, że tylko Warszawa i inne duże miasta mogą zaoferować Ci hipoterapię - praktycznie w każdej stadninie koni będziesz w stanie odszukać osobę, która zajmuje się hipoterapią. Oczywiście najbezpieczniej będzie zatrudnić kogoś z polecenia, jednak sam również możesz trafić na dobrego fachowca.

Jeżeli podoba Ci się ten materiał to kliknij w odnośnik tutaj (www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-szczury/54), który przeniesie Cię do strony, gdzie poznasz interesujące informacje na ten wątek.

Bardzo ważne jest, aby rehabilitant miał niezły kontakt zarówno z Twoim dzieckiem jak i koniem.