Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak dać sobie radę z niesfornym psiakiem? Jak spowodować, by nie uciekał z posesji?

  • Posted on: 2 April 2022
  • By: addmean
Wiele osób marzy o tym, aby posiadać piękny dom, równo ścięty trawnik, generalnie cudowne otoczenie. Jak już spełnią się takie marzenia, to zdajemy sobie sprawę, iż brakuje nam psa, by ochraniał naszą posiadłość.


I tak najpewniej robimy - kupujemy pięknego psiaka, na samym początku to radosny szczeniak, jakiemu na wszystko pozwalamy, a później to ogromna bestia, jaka ucieka i terroryzuje okolicę. Tak, to brzmi niebezpiecznie, lecz takie rzeczy mają miejsce. Jak wtedy działać?
elektroniczny pastuch dla psa
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Nawet jeżeli nie zrealizuje się ten najgorszy scenariusz, to miejmy na uwadze, że zbyt aktywny pies jest w stanie po prostu zniszczyć ogrodzenie, podkopać się pod nie, sprawiać, iż niekiedy będzie nas to mocno denerwować. Jeśli zaś dojdzie do sytuacji, że w jakiś sposób uda mu się uciec z podwórka, to możemy mieć problem, gdyż co będzie jak kogoś zagryzie? Nawet jak nie jest agresywny, ale może być wystraszony i z takiego powodu wyrządzi komuś krzywdę? Albo wybiegnie i wpadnie pod samochód?


Tego rodzaju tragicznych ewentualności jest bardzo wiele, więc trzeba coś z tym zrobić. Można wybrać się do trenera psów, jaki wyszkoli naszego psiaka, jednakże to troszkę trwa, a z innej strony też kosztuje. Jest lepszy, tańszy oraz szybszy na takie coś sposób - elektroniczny pastuch dla psa. To urządzenie bardzo proste w obsłudze, pełny zestaw to elektryczna obroża, drut ogrodzeniowy i centrala zasilająca.


Jeśli boimy się, że nasz psiak ucieknie trzeba rozłożyć drut ogrodzeniowy wzdłuż granicy działki oraz zakopujemy go na głębokość około 10 cm.

Inne tego typu treści w kontekście analizowanego tematu także są niebanalne - więcej pod tym linkiem (https://animalab.pl/pasze-dla-zwierzat-laboratoryjnych). Kliknij więc tu i przekonaj się, że to fakt.

Po uruchomieniu zasilania drut będzie emitował pole magnetyczne, jakie automatycznie uruchamia elektroniczną obrożę, a to będzie zniechęcać psa do ucieczki.