Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących - jak ją po dobierać oraz co dobrze jest o niej wiedzieć?

  • Posted on: 30 October 2020
  • By: addmean
Jedzenie przeznaczone dla koni, podobnie jak to w przypadku wszelkich innych zwierząt, jest specjalnie przygotowane pod samym względem ich wartości odżywczych i minerałów, które są potrzebne dla konkretnej rasy, które mają za zadanie spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości oraz siły, lecz ponad wszystko utrzymać je w pełni zdrowe oraz przepiękne.
jedzenie
Source: flickr.com


Jak to się jednak okazuje, z końmi jest bardzo często jak z psami - nie każdy z nich przyswaja każdy rodzaj pokarmu i nie wszystkie muszą mu smakować.

Zobacz, co znajduje się w tekście - to również dotyczy takiej samej problematyki, więc zapewne też Cię zainteresuje.

Nie w inny sposób ma się też sprawa z klaczami, które to karmią albo spodziewają się malucha.


pasza dla klaczy
Author: Clint Budd
Source: http://www.flickr.com


Klacze zwykle karmi się tak samo jak ogiery, lecz jak to bardzo łatwo się zorientować, istnieją wyjątki od tej dokładnej reguły, a najważniejszym spośród nich bywa ponad wszystko stan naszej klaczy pod względem czysto kobiecym, czyli faktem, czy też jest ona w trakcie ciąży. Klacze źrebne potrzebują całkiem inny typ pokarmu i tyczy się to zarówno tych co są w obecnej chwili w ciąży, jak i tych karmiących. Z tego powodu właśnie powstały pasze przeznaczone tylko dla klaczy w tych konkretnych okresach, które często są również przystosowane do danego trymestru w czasie ciąży. Jeśli bardzo dobrze się przyjrzeć, porządna pasza - wbogacanie solą - dla klaczy w tych konkretnych dwóch stanach ma w większości postać dobrze znanego naszym osobom musli, które w rzeczywistości mamy możliwość również w pewnym momencie "przekazać" maluchowi, aby ten "przerzucił" się z mleka matki na w pełni stały pokarm.
Takie pożywienie ma wiele dobrych wartości, witamin i minerałów, które to nie tylko nasycą dobrze mamy i ich dzieci, lecz i również zagwarantują im zdrowie i energię potrzebną im na co dzień.