Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Niewidzialne ogrodzenie - czyli, jak dokładnie działa elektroniczny pastuch przeznaczony dla psa

  • Posted on: 10 March 2020
  • By: addmean
Pies to od niewiarygodnie wielu lat najlepszy przyjaciel człowieka. Wielu spośród nas nie wyobraża sobie domu bez niego, traktując jak członka własnej rodziny - jego chronienie jest niemal tak samo istotne, jak na przykład naszych dzieci.
zęby
Author: David Wright
Source: http://www.flickr.com


miska
Author: Jason Trbovich
Source: http://www.flickr.com


pastuch dla psa
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com


Wielu z nas samych pomimo miłości do nich, przetrzymuje je głównie na zewnątrz posesji. Takiego typu psy są zazwyczaj psami typowo do obrony, lecz i te całkiem małe uwielbiają przecież biegać wokół domu oraz się bawić. Jak nauczyć psa, że nie wolno podchodzić na przykład do ulicy albo naszego ogródka? Istnieje sposób, lecz bardzo kontrowersyjny.


Chronienie swojego spa przed niebezpieczeństwem to czasem niełatwe zadanie - szczególnie jeżeli mieszka się w zwykłym domu, a nasz maluch uwielbia sobie kopać dla przykładu zaraz pod ogrodzeniem, po którego drugiej stronie jest ulica. Oduczenie psa kopać - nie jedynie pod ogrodzeniem, ale i dla przykładu w naszych własnych kwiatach - to dosyć niełatwe zadanie i wymaga od nas bezwzględnej konsekwencji. Istnieje jednakże pewien konkretny sposób, by po zaznaczać psu, gdzie mu wolno, a gdzie w ogóle nie wolno mu iść, a jest to niewidoczne ogrodzenie, które stwarza w pełni elektryczny pastuch dla psa. Owe urządzenie jest niewiarygodnie kontrowersyjne jeśli chodzi o właścicieli czworonogów - takiego typu pastuch w czasie, gdy nasz własny pies zbliży się do strefy "nie dostępnej" przesyła dokładnie dwa sygnały: 1. Dźwiękowy, a jak pies naturalne smaczki dla psa na niego nie zareaguje: 2. Elektryczny.
Znaczy to dokładnie, że jeśli pies nie posłucha 1 sygnału, urządzenie zastosuje delikatnego wyładowania elektrycznego, aby go przystopować. Powstało wielu zwolenników pastuchów, lecz jest również niewiarygodnie wielu jego przeciwników - albowiem jak można tak traktować członka swojej rodziny?