Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jaką rolę pełnią kurtki w codziennym ubiorze, jaka będzie najbardziej odpowiednia zależnie od okresu roku

  • Posted on: 22 January 2021
  • By: addmean
W naszej strefie klimatycznej w pewnych okresach roku koniecznie jest ubranie ciepłych ubrań. Czasami musi być ona naprawdę ciepła, bo bywają i u nas kilkudziesięcio stopniowe mrozy, ale tak naprawdę od wczesnej jesieni do połowy wiosny przyda się coś, co można będzie na siebie ubrać w chłodne dni.
odzież
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych części takiego ubioru są różnego rodzaju płaszcze oraz kurtki. Mają one dwa zadania, po pierwsze powinny chronić przed chłodem i wiatrem, a po drugie dobrze się prezentować - tak naprawdę kurtka - kliknij i sprawdź - jest bardzo rzucającym się elementem stroju i należy zadbać o to, aby też była elementem zgodnym z aktualną modą. Na szczęście jeśli chodzi o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich zbyt szybko, jak przykładowo przy butach czy sukienkach, przykładowo wygodna i ciepła kurtka puchowa czy zawsze dobrze wyglądająca kurtka skórzana (przeczytaj na stronie) mogą być używane przez wiele lat. Jeżeli jednak ktoś będzie kupował nową kurtkę, to jeśli chce ją użytkować więcej niż jedną jesień, to powinien pomyśleć o tym, żeby była ona w miarę uniwersalna i praktyczna.

sporty zimowe
Author: Goldwin
Kurtki zależnie od okresu roku i osoby która je nosi mogą mieć różną grubość. Zimą konieczne będzie zastosowanie grubej warstwy ocieplającej, chroniącej przed chłodem, w wielu przypadkach używane są również specjalne materiały odporne na wiatr i wilgoć.


Jeszcze większe możliwości posiada kurtka narciarska (zobacz tutaj), z racji tego że przeznaczona jest ona do uprawiania narciarstwa, to poza zapewnieniem ochrony przed atmosferycznymi warunkami musi również być wytrzymała - w końcu zapewne nie raz jej posiadacz upadnie i przejedzie parę metrów po stoku. Kurtki do noszenia na co dzień nie muszą być tak solidne, a raczej eleganckie, przy nich częstym materiałem do wypełnienia jest puch. Z kolei kurtka ratownik medyczny przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z racji tego, że używane one będą przy różnej pogodzie, to dobrze żeby miały materiał odporny na wilgoć. To z kolei jest konieczne, jeżeli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, ponieważ maluchy przeważnie nie chodzą z parasolem, to kurtki tego typu powinny posiadać co najmniej nieprzemakalny kaptur.