Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Dla studentów wyjazdy, czyli na co warto zdecydować się nasz student

  • Posted on: 10 December 2020
  • By: addmean
Czas studiowania to bez najmniejszej wątpliwości najlepszy czas w życiu studenta. Wkroczenie Polski do Unii Europejskiej i przyjęcie właściwie systemu bolońskiego utworzyło przed naszymi studentami możliwość wzięcia udziału w zróżnicowanych wymianach studenckich. Program Erasmus to oczywiście niejedyne studenckie wyjazdy, na jakie decyduje się studencka brać. Erasmus to cel międzynarodowej wymiany studentów, który od początku utworzenia cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością.

wyjazd studencki na narty
Author: fabianpimminger
Source: http://www.flickr.com
Studenci często wyjeżdżają na wymianę i na to na różnym etapie studiów. Nie brak tych, którzy na zamiane wyjeżdżają już na studiach licencjackich, są oczywiście tacy, którzy na ten krok decydują się dopiero na studiach doktoranckich. Bez względu na poziom edukacji jest to oczywiście ciekawa okazja do poszerzenia własnych horyzontów, poznawania interesujących osób, sprawdzenia, jak prezentuje się studiowanie na uczelni w innych krajach.

Wśród chętnie dobieranych przez polskich studentów kierunków znajdziemy Niemcy, Włochy i Hiszpania. Nie oznacza to jednak, że nie jeździmy na zamianę przykładowo do Holandii. Studenckie wyjazdy to tak naprawdę nie tylko międzynarodowe wymiany . Wielką popularnością cieszy się także krajowy program MOST, który jest zamianą studentów między uczelniami krajowymi. I tak student może zdecydować się na edukację między innymi przez pół roku na uczelni innej, niż jego macierzysta Alma Mater. Studenci bardzo chętnie decydują się też na podróżowanie.Dużo z nich wakacje spędza z walizką, łamiąc najczęściej stopa i dostając się do następnych fajnych miejsc. W dużej mierze jest to ciekawy sposób na zwiedzanie, który pozwala na zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy. Jeszcze jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się wyjazdy Au Pair. Student wybywał tak naprawdę do rodziny, w której pracował jako opiekunka do dziecka. Weekendy miał mimo wszystko wolne. Dzięki temu mógł wykorzystać je na pozwiedzanie bliższej i nieco dalszej okolicy. Tego typu wyjazdy to niebywała okazja do zarobienia pieniędzy oraz zobaczenia kawałka świata.