Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Głos zapośredniczony przez internet, czyli technologia przyszłości

  • Posted on: 11 November 2021
  • By: addmean
Komputerowa rewolucja nie ustaje. Obecnie nawet mała firma ma możliwość zainstalowania prywatnej centrali telefonicznej. Wszystko dzięki telefonii voip, przez którą stare linie telefoniczne stają się nieefektywne.

Co to jest technologia VoIP? VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, to metoda przesyłu głosu przez internetowe światłowody. Powstała ona na fali popularności Skype’a, aplikacji do pogawędek głosowych i wideo przez internet. telefony IP (albo telefony VoIP) to po prostu aparaty podobne do zwykłych aparatów telefonicznych, ale podłączone do internetu. Do pracy nie wymagają komputera (oprócz konfiguracji), stąd są mocno poręczne i łatwe w obsłudze.

czytaj:

Nowoczesne centrale i ich funkcje
Centrala telefoniczna
Source: http://www.avaya.info.pl/
Żeby ulepszyć łączność w firmie, zaleca się wyposażyć w rozbudowaną centralę VoIP.

Zaciekawił Cię taki post? To ekstra, jednak kliknij ten link, gdyż oprócz tego przygotowaliśmy też inny pokrewny artykuł, który warto zobaczyć także (https://varsovia.edu.pl/).

Konstrukcje sieciowe tego typu są o wiele bardziej tańsze i łatwiejsze w obsłudze niż stare centrale telefoniczne, poza tym łączność wewnętrzna (w sieci lokalnej) jest darmowa. Taka centrala telefoniczna by działać wymaga odpowiednich serwerów i okablowania, które będą spinać całość ruchu komunikacyjnego i łączyć z internetem.

Jakie są zalety centrali telefonicznych Przyjmijmy, że zakład posiada rozbudowane oddziały i pracownicy wielokrotnie kontaktują się z klientami. Jest to normalne, bo nawet w erze poczty elektronicznej wiele problemów najlepiej załatwić telefonicznie. Przy użyciu standardowych rozwiązań firma musi inwestować w infrastrukturę sieciową oraz połączenia telefoniczne.

czytaj:

Inaczej to wygląda przy użyciu technologii opierającej się na protokole VoIP. Tu do wykonania połączeń telefonicznych używane jest firmowe połączenie z internetem oraz infrastruktura sieciowa. Dzięki temu mamy dużo niższe koszty obsługi połączeń telefonicznych. Dla różnych firm te wartości będą inne, natomiast przy dużych firmach te oszczędności mogą być naprawdę spore. Wiele osób zastanawia się jaki sprzęt jest niezbędny przy tej technologii. Do wykonania połączeń używane są telefony IP. Są one niedrogie i można je łatwo kupić.To nie koniec plusów Dodatkowym plusem zastosowania sprzętu VoIP jest możliwość bezpłatnego telefonicznego łączenia się pomiędzy oddziałami danej firmy. Dzieje się tak, bo rozmowy takie nie są połączeniami wychodzącymi, zatem mogą być zrealizowane wyłącznie przy użyciu firmowej infrastruktury sieciowej.

Dla każdego właściciela firmy kwestia powinna stać się oczywista. Telefonia internetowa to ogromna oszczędność i widoczne usprawnienie komunikacji. Centrala telefoniczna VoIP pojawia się w zwiększającej się liczbie miejsc, zaczynając już od najmniejszych firm, ponieważ jest niedroga i nietrudna w instalacji i obsłudze. Jeśli chcemy iść z nurtem nowoczesności, nie ma na co czekać, tylko wyrzucić stare telefony i przesiąść się na internetową technologię jutra.

W przyszłych artykułach
W kolejnych artykułach przybliżymy inne plusy sprzętu VoIP i nowoczesnych central telefonicznych. Mogą one mieć duży wpływ na usprawnienie działania firmy, dlatego dobrze jest się nimi dokładniej zainteresować.