Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wycieczki po kraju: Rzeszów

  • Posted on: 6 April 2022
  • By: addmean
Rzeszów ostatnio był celem omijanym w trasach wycieczek. Uznawane powszechnie za mało atrakcyjne, nieciekawe i nie mające niczego do pokazania wcalenie takie małe miasteczko przeobraziło się w ciągu paru zaledwie lat w przestrzeń, którą bezwarunkowo trzeba spenetrować. Zapraszam do relacji po mojej wędrówce po Rzeszowie.
Bo podróżuję za darmo


Sądzę, że jeżeli mogę posiadać coś za free, to nie przepłacam. Od razu co robię, to minimalizuję kosztowo dojazd i noclegi Rzeszów (zobacz noclegi w mieście Rzeszów) to może i nie Wiedeń pod względem cen, ale z doświadczenia wiem, że w podróży każdy grosik jest ważny.

Nie ma co zwlekać, takie rzadkie okazje trzeba koniecznie wykorzystywać, więc nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/anteny-projekty-ukladow-rf-i-projekty-uwzgledniajace-integralnosc-sygnalow-si).

Dlatego też w drogę wybrałem się stopem. Wyjechałem z Opola i po 7 godzinach byłem w Rzeszowie – szybko, przyfarciło mi się. I to jednym autem! Jeśli Odnośnie lokum, to mamy do wyboru pola namiowtowe i hotele Rzeszów oferuje szeroką ofertę przybytków i bez spiny można się zmieścić w 25 PLN. Ja akurat dekowałem u kumpla, więc odpłaciłem mu się kilkoma drinkami. Czytaj: odwiedź nasz.


Co musisz zobaczyć w Rzeszowie?


Na pewno magiczny ryneczek, który oczywiście nie jest tak wielki jak ten w Gdańsku, ale z całą pewnością ma swój klimat. Nad niewielkimi kamieniczkami góruje ratusz, jednak centralnym miejscem schadzek jest rzeszowska studnia – stąd hordy młodzieży wyrusza w noc imprezowymi drogami, by doznać towarzystwa. Ja sam zapuściłem korzenie w Graciarni u Plastyków, gdzie czułem się jak w u siebie (nie mam na myśli bałaganu).
przestronny apartament
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Następnym miejscem obowiązkowym będąc w Rzeszowie to przechadzka szlakiem podziemnych korytarzy, które rozciągają się pod starówką. Podziemia dostępne są do zwiedzania od 2001 roku. Aktualnie trasa liczy 370 metrów długości i pozwala zapoznać się z pozostałościami murów, krat oraz zawiasów.
A skąd w Rzeszowie taki rarytas? Podobnie jak w Sandomierzu miasto dostało przywilej magazynowania ryb i wina, dlatego też korytarze i piwnice pod kamieniczkami kupieckimi. Niektóre z nich sięgają nawet 10 metrów w głąb ziemi.


Rzeszów ma wiele do zaoferowania przyjezdnym, ale nie chcę odkrywać wszystkich plusów tego przepięknego miasta.