Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób przygotować się do sezonu rowerowego? Co musisz wiedzieć?

  • Posted on: 3 December 2021
  • By: addmean
Uprawianie jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej jest rzeczywiście istotne, bowiem pozwala nam utrzymać świetną kondycję jak i zatroszczyć się o całościowy rozwój naszego układu mięśniowego. Do szczególnie chętnie wybieranej form aktywności sportowej należy bez wątpienia kolarstwo. Jazda rowerem jest naprawdę przyjemna, pozwala cieszyć się kontaktem z naturą i można się jej oddawać w towarzystwie znajomych.


Bezsprzecznie są
kaski rowerowe
Author: Martin Abegglen
Source: http://www.flickr.com
to najistotniejsze czynniki, które stanowią o niemałej popularności jazdy na rowerze. W jaki sposób zadbać o przygotowanie do sezonu rowerowego? Na pewno trzeba zrobić przegląd naszego sprzętu w celu wykluczenia wszystkich awarii albo niebezpieczeństw. Ważne jest głównie sprawdzenie powietrza w kołach, działania hamulców i kondycji ogumienia. Bez względu na to, czy posiadamy rower miejski czy górski (kliknij, zobacz, sprawdź), koniecznie pomyślmy o takim przeglądzie bądź w razie potrzeby skorzystajmy z pomocy fachowców. Dobre źródło: tutaj przykład. Koszt takiego rodzaju usługi nie powinien być duży, a my będziemy pewni, że nasz rower jest bezpieczny i gotowy do jazdy. Pamiętać trzeba też o właściwym przygotowaniu kondycyjnym. Jeśli przez długi czas nie praktykowaliśmy żadnej aktywności fizycznej, nie jedźmy na początku przesadnie daleko, gdyż może się to dla nas naprawdę boleśnie skończyć. Długość trasy oraz jej trudność winniśmy modyfikować stopniowo. Unikniemy w taki sposób bólu mięśni oraz licznych kontuzji.
przejażdżka rowerowa
Author: y m yang
Source: http://www.flickr.com


Właściwie będzie też pomyśleć o odpowiednim stroju na rower. Naturalnie nie jest to wymagane, lecz specjalistyczny, sportowy strój jest o wiele bardziej wygodnym rozwiązaniem niż ubrania, jakie nosimy na co dzień. Winniśmy wobec tego zainwestować w strój na rower, jaki wyraźnie podniesie wygodę w czasie jazdy. Zainwestować powinniśmy dodatkowo w sportowe okulary oraz kask, jaki zwiększy poziom bezpieczeństwa. Zobacz koniecznie: kliknij po więcej informacji. Podczas jazdy na rowerze przydatne będą również akcesoria. Powinniśmy przed wycieczką pobrać na telefon aplikację, która zmierzy pokonany dystans, przeliczy spalone kalorie oraz średnią prędkość jazdy.