Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Rower lub jogging – którą aktywność fizyczną wybrać?

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
O tym, iż uprawianie aktywności fizycznej jest niezbędne, nie należy tłumaczyć prawdopodobnie nikomu. Mało aktywny styl życia oraz mało ruchu bardzo niedobrze wpływa na stan naszego samopoczucia, toteż winniśmy możliwie najszybciej skończyć ze złymi nawykami i znaleźć dla siebie dyscyplinę, jaka będzie nam dawała możliwie najwięcej radości.

Do najbardziej powszechnych dyscyplin zalicza się bez wątpienia jogging oraz jazdę na rowerze. Jakie rozwiązanie okaże się dla nas lepsze?
siodełko rowerowe
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Na to zapytanie każdy winien sobie udzielić odpowiedzi samodzielnie. Warto znaleźć taką dyscyplinę, jaka będzie zapewniała nam największą przyjemność. Dzięki temu dłużej będziemy trwać w postanowieniu i nie zaniechamy aktywności fizycznej już po paru tygodniach bądź miesiącach. Bez uwagi jednakże na to, którą aktywność wybierzemy, winniśmy się odpowiednio do niej przygotować. Istotne jest między innymi to, aby dowiedzieć się, jak zacząć biegać, ażeby uzyskiwać dobre efekty i nie narazić się na najróżniejsze kontuzje. Zobacz: na tej stronie. Podobnie jest z jeżdżeniem na rowerze – jeżeli nazbyt ambitnie zabierzemy się za jazdę, możemy być pewni, że nabawimy się zakwasów bądź kontuzji, jakie będą nam dokuczać przez dłuższy czas. Winniśmy więc przed zaczęciem dowolnych działań pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu i przejrzeniu paru poradników dla początkujących. Postępowanie takie jest niezwykle konieczne, ale nierzadko o tym zapominamy. Korzystając z wiedzy i doświadczenia osób, które wiedzą wszystko o interesującej nas dyscyplinie, pozwoli nam zaplanować trening w taki sposób, by jego wyniki okazały się możliwie najbardziej satysfakcjonujące.
bieganie
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.comBędziemy też dobrze wiedzieli, jakiego rodzaju dodatki zakupić, żeby nasze starania nie szły na marne, a trening okazał się dużo bardziej przyjemny jak i skuteczny. Istotne jest jednak to, żeby kierować się wyłącznie radami doświadczonych profesjonalistów.
Poza przygotowaniem teoretycznym, warto pomyśleć o zakupie właściwego stroju i akcesoriów, dzięki jakim uprawianie aktywności będzie nam zapewniało jeszcze więcej przyjemności. W przypadku jazdy rowerem, winniśmy zadbać zwłaszcza o swoje bezpieczeństwo – pomoże w tym przede wszystkim dobrej jakości kask rowerowy. Warto sprawdzić: kask rowerowy. Rozsądnym działaniem będzie także zainstalowanie na swym smartfonie aplikacji przeznaczonej dla rowerzystów bądź osób uprawiających jogging. Dzięki nim w parę chwil się zorientujemy, jaki zrobiliśmy dystans, ile potrzebowaliśmy czasu, jaką mieliśmy przeciętną prędkość oraz jak dużo kalorii udało nam się spalić.