Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wilno – idealne miasto turystyczne, czyli co warto zobaczyć w stolicy Litwy, gdy i my zamierzamy się tam udać

  • Posted on: 6 January 2022
  • By: addmean
Kiedy doskwierają nam długie, zimowe miesiące, dobrze zaplanować sobie rewelacyjny wyjazd wiosenny. Nie musimy od razu lecieć na Malediwy, starczy chwila wytchnienia w stolicy Litwy. Wilno wabi turystów z całego świata, z jakiego powodu więc ty też nie miałbyś go odwiedzić?
Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie zwiedzania od Starówki Wileńskiej, która odróżnia się wielością stylów architektonicznych, co oznacza żywą historiię Wilna.
Starówka została uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Lecz nie jedynie ona jest godna uwagi, ciekawych i malowniczych miejsc jest dużo więcej. Niewątpliwie warto wybrać się na Górę Zamkową, z której zobaczymy nieziemski widok na miasto - sprawdź nieco więcej. Niezaprzeczalnym symbolem Wilna jest także Ostra Brama, ale też nie można nie wejść na Cmentarz na Rossie. Ujrzymy w tym miejscu naprawdę przepiękne nagrobki oraz pomniki, jak również spoczywa tutaj wielu znanych i ważnych Polaków, więc to jeden z głównych polskich cmentarzy, choć zlokalizowany jest nie w Polsce, ale na Litwie. Bardzo znaczącym zabytkiem ze średniowiecza jest co więcej Kościół Św. Anny.

Zajmujący tekst? Jeżeli jesteś tego zdania, to równie absorbujące kwestie znajdziesz również we wpisie, który jest tu!

Niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com


Chociaż niewielki, to ma piękne, artystyczne koronkowe rzeźbienia oraz zdobienia umiejscowione na fasadzie. Następnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra i Pawła, jak również katedra Św. Stanisława. Przebywając w Wilnie nie można też nie przejść się po deptaku, a mianowicie po Ulicy Zamkowej, gdzie można fascynować się zabudową miasta oraz znaleźć niejedną pamiątkę dla najbliższych. Po powrocie z fantastycznej wycieczki chęć na podróżowanie wcale nie jest mniejsza, a zupełnie na odwrót - Chcielibyśmy znowu gdzieś jechać, najlepiej z miejsca.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Starczy, iż przepierzemy parę ubrań, spakujemy niezbędne rzeczy oraz już możemy jechać. Nie musimy się tak spieszyć, lecz oczywiście, można już rozpocząć planowanie następnego wyjazdu oraz tym razem wybrać np. Hamburg.
Nigdy nie myślałeś, by tam pojechać? To błąd, gdyż to miasto uznawane za jedno z najbardziej urokliwych miast z Niemiec. Leży nad wodą oraz niewątpliwie oczaruje każdego. Perła północy zapewnia możliwość skorzystania z wielu atrakcji, dzięki którym wszystkie dni będziemy mieć zapełnione od rana do nocy.