Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie. Które lokacje warto odwiedzić?

  • Posted on: 5 March 2022
  • By: addmean
Szklarska Poręba czaruje swoim położeniem na pograniczu Gór Izerskich oraz Karkonoszy. To kapitalne miejsce dla amatorów aktywnego odpoczynku jak też osób wrażliwych na czar przyrody. Na wędrowców czeka wiele miejsc wartych ujrzenia oraz ponad 10 000 miejsc noclegowych. Szklarska Poręba umiejscowiona przepięknie na pograniczu dwu pasów górskich jest jedną z bardziej znanych turystycznych miejscowości w Naszej ojczyźnie. Od południa obejmują ją Karkonosze.

szklarska poręba
Author: Jagoda♥Gio♥Maya
Source: http://www.flickr.com
Ferie w Szklarskiej Porębie mogą być doskonałym pomysłem - Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na ferie. Na północy natomiast miasto łączy się ze stokami Gór Izerskich. Ze wierzchołka Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) rozpościera się wspaniały widok na całe Karkonosze, Izery oraz Kotlinę Jeleniogórską. W Szklarskiej Porębie znajdują się 2 wodospady: Szklarki oraz Kamieńczyka, jakie są obligatoryjnym punktem w czasie zwiedzania miasta . Ostatni z nich jest najwyższym wodospadem w całych Karkonoszach. Szklarska Poręba jest popularną i cenioną od wielu lat stacją klimatyczną. Ze względu na swe położenie panują tutaj charakterystyczne warunki klimatyczne. Mimo swojego niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.) pogoda tutaj występująca jest współmierna do tej która panuje w Alpach na wysokości ponad 2 tys. metrów. Spowodowane jest to uformowaniem terenu a także szybką wymianą mas powietrza.

Warunki te są idealne dla sportsmenów, którzy nagminnie odwiedzają Szklarską Porębę oraz jej okolice doskonaląc kondycję oraz pracując nad nią przed istotnymi zawodami. Tenże specyficzny mikroklimat ma wpływ również na świat roślinny oraz zwierzęcy. W Szklarskiej Porębie jak też okolicach występują unikalne gatunki fauny i flory, charakterystycznych dla wysokogórskich terenów a także terenów najmniej zanieczyszczonych, na przykład porosty. Dzięki swojemu specyficznemu klimatowi Szklarska Poręba jest wielkim ośrodkiem sportów zimowych. Śnieg trzyma się tutaj średnio przez ponad 100 dni w roku, co pociąga licznych entuzjastów białego szaleństwa z całej ojczyzny. Znajduje się tu wiele nartostrad a także wspaniale utrzymanych tras zjazdowych.Szklarska Poręba to jednakże przede wszystkim miasto typowo wypoczynkowe, nastawione na obieżyświatów. Na każdym kroku można znaleźć w tym miejscu restauracje, kafeterie, knajpki oraz inne lokale gastronomiczne, serwujące dania kuchni regionalnej i nie tylko. Z zakupem pamiątek też nie powinno być problemów. Najważniejsze dla przybywających obieżyświatów to jednak znalezienie taniego noclegu. Z tym też nie powinno być najmniejszego kłopotu. Baza noclegowa jest świetnie rozwinięta i różnorodna. Znajdziemy tutaj zarówno luksusowy hotel spa (gwarancja wspaniałego odpoczynku) a także prywatne pokoje do wynajęcia czy campingi.

Jeśli zainteresował Cię opisywany tekst, sprawdź jeszcze ten link. To bez dwóch zdań świetna treść, na której odnajdziesz inne tego typu informacje.

Zbliża się czas ferii zimowych. Polecam ferie w Szklarskiej Porębie.