Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Przydatne informacje dla młodych autorów, którzy pragną wydać swoje pierwsze dzieło.

  • Posted on: 21 December 2021
  • By: addmean
Każdy z młodych pisarzy marzy o tym, żeby jego dzieła były czytane przez rzesze czytelników. Lecz droga do takiego celu wcale nie jest łatwa, o czym miało się już okazję przekonać wielu adeptów literatury. Dotarcie do większego grona odbiorców będzie wymagać nie tylko odpowiedniego warsztatu pisarskiego, ale również trochę szczęścia, na pewno sporej pracy i ogromnego samozaparcia.


rękopis
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
Początkiem, od jakiego trzeba rozpocząć przy próbie zdobycia literackiego rynku będzie po pierwsze przygotowanie swojego dzieła.

Wejdź na naszą witrynę i czytaj na stronie następne ciekawe wiadomości na ów temat. W razie jakichkolwiek pytań z radością rozwiążemy wszystkie Twe powątpiewania.

To zrobić się da w zaciszu swojego mieszkania, dopieszczając każde słowo aż do osiągnięcia planowanego rezultatu. Jednak nawet jeśli się jest pewnym swoich umiejętności, to warto tak opracowaną książkę dać do weryfikacji profesjonalnemu korektorowi lub redaktorowi językowemu. Umożliwi to poprawienie pewnych niedociągnięć i błędów, które mogłoby być później zauważone przez czytających. Mając już całkowicie gotowy materiał będzie trzeba też znaleźć sposób na jego opublikowanie, tak aby dzieło mogło trafić do czytelników.


pisarz
Author: Larryb Writer - zExposure Photography
Source: http://www.flickr.com
Dla młodych, początkujących autorów wydanie własnej książki nie jest łatwym zadaniem. Opcje są tak naprawdę dwie, jedna to zrobienie tego na własny koszt, a druga poszukanie wydawnictwa, które się tym zajmie, lecz w zamian otrzyma pewną część dochodów z dystrybucji. W pierwszym przypadku niezbędne jest zainwestowanie swoich środków, a nawet przy niedużych nakładach liczyć się należy z dość znacznymi kwotami. Przy wydaniu książki bierze udział parę osób, którym należy zapłacić, poza tym dochodzą koszty wydrukowania i dalszej dystrybucji. Jeśli ktoś ma możliwość zainwestowania takiej kwoty, to przyszłe zyski będą tylko jego, jednak przeważnie młodzi pisarze decydują się na współpracę z jakimś wydawnictwem. W takim przypadku to ono będzie finansować całość procesu, aż do pojawienia się książki na księgarnianych półkach. Nawiązanie współpracy z wydawnictwem ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie to, że w trosce o również swoje zyski wydawnictwo będzie taką książkę promowało, a możliwości ma jednak znacznie więcej.