Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wakacje w tropikach

  • Posted on: 4 November 2021
  • By: addmean
Biuro podróży oferuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon między kontynentami Ameryk. Karaiby obejmują geograficznie: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część państw wyspiarskich położonych na Morzu Karaibskim.Wyspy Karaibskie zostały odkryte przez Kolumba w 1492 roku i dość szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.Razem obejmują one obszar 255 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.

palma
Author: Joe deSousa
Source: http://www.flickr.com
Wycieczki na Dominikanę

W skład wysp Karaibskich wchodzi Dominikana. Jest to drugie co do wielkości, po Kubie - państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana ma niezwykły urok. To prawdziwy raj na ziemi.

Dzisiaj ciężko jest odnaleźć rzeczywiście niebanalny materiał. Jeśli odczuwasz analogiczny dylemat, to zalecamy ten portal. Są w nim zamieszczone fascynujące kwestie.

Znajdują się tam liczne palmy kokosowe, urokliwe plaże z białym piaskiem , krystalicznie czysta, błękitna woda oraz rafy koralowe. Tubylcy Dominikany są niezwykle gościnni, pełni energii i nieustannie uśmiechnięci. Dominikana zapewnia również wspaniałe egzotyczne smaki - przepyszne owoce, świeże warzywa, doskonałe owoce morza oraz dania z grilla.Na Dominikanie można zatem rozkoszować się odpoczynkiem na rajskich plażach lub korzystać z szerokiej oferty sportów. Można grać w golfa na najlepszych polach golfowych na wyspie lub nurkować, obserwując fascynujący podwodny świat. Błękitne, krystaliczne wody wokół Dominikany stwarzają wspaniałe warunki do nurkowania. Znaleźć tam można rafy koralowe, różne gatunki ryb, małe jaskinie, a także zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są m.in: Punta Cana, La Caleta, Bavaro, wyspy Saona i Watalina a także od strony Oceanu Atlantyckiego - Samana oraz Montecristi.

Będąc na Dominikanie, warto wybrać się również na wycieczki fakultatywne. Proponujemy wycieczki do następujących miejscowości. Playa Cofresi to miejscowość położona niecałe 6 km od Puerto Plata. Jest słynna dzięki bogatym pokładom bursztynu, egzotycznym plażom, rafom koralowym oraz pagórkowatej okolicy obrośniętą tropikalną roślinnością.Sosua to niezwykle urokliwe miejsce zwane także karaibską Ibizą. Położone jest 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża na Północy Dominikany.

windsurfing
Author: Albert Torelló
Source: http://www.flickr.com
Dominikana - nurkowanie
Jest to wspaniałe miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na bardzo wysokie fale na plażach nie ma możliwości uprawiania motorowych sportów w wodzie i windsurfingu. Sosua jest więc wspaniałym miejscem dla odwiedzających, szukających rozrywek i aktywnego wypoczynku. Bayahibe to niebywale urokliwa wioska rybacka położona w małej zatoczce.Znajdują się tam charakterystyczne kolorowe chatki, kafejki i restauracyjki, łodzie rybackie oraz piękna plaża. To wszystko gwarantuje spędzenie niezapomnianych wakacji. Dodatkowe - wartościowe informacje