Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak odnaleźć bliską osobę na obczyźnie

  • Posted on: 10 June 2020
  • By: addmean
Po aneksji Polski w szeregi Unii Europejskiej bardzo dużo nastąpiło zmian na pracowniczym rynku. Państwa, do których wcześniej trzeba było zdobyć specjalne pozwolenie, żeby było można zupełnie legalnie podjąć pracę, po pierwszym maja zaczęły być ogólnie dostępne dla każdego obywatela.
Całujący się zakochani
Author: you me
Source: http://www.flickr.com
Potrzebne było trochę odwagi, środki finansowe na podróż busem lub samolotem i zacząć można było nowe życie. Na przestrzeni kilku lat na taki krok zdecydowały się setki tysięcy ludzi młodych, mobilnych, którzy rozczarowani i zniechęceni brakiem jakichkolwiek perspektyw w naszym kraju postanowili zacząć nowe życie na obczyźnie. I jak można ocenić po tych dziesięciu latach, raczej z powodzeniem, bo zdecydowana większość z nich nie będzie raczej chciała powracać do Polski, tylko ułożyło swoje życie tak, gdzie pracuje.

Jednak nie samą pracą człowiek będzie żył, każdemu trzeba relaksu i wypoczynku, najlepiej z kimś bliskim. Większość ludzi, którzy w ostatniej dekadzie opuścili nasz kraj, to byli młodzi ludzie, bez rodzinnych zobowiązań. Przez pierwsze lata cieszyli się z tego, ile
Para na tle zachodu słońca
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
mogą zarobić, lecz w pewnym momencie większość z nich zatęskniła za stabilizacją.Jedną z większych wad emigracji będzie to, że niekiedy ma się utrudniony kontakt z rodakami. W krajach takich jak Anglia czy Niemcy liczba pracujących tam Polaków jest dość duża, lecz to również zależy od miasta. Na przykład w stolicy Anglii bez żadnego problemu usłyszy się polskie zdania, lecz gdzieś w niewielkich miasteczkach na południu może być z tym trudniej. Spora część ludzi, którzy przed dekadą postanowili wyjechać, nagle zdało sobie sprawę, że są sami, bez dziewczyny czy chłopaka.

Wyjeżdżając do pracy nie zawracali sobie tym głowy, lecz po pewnym okresie czasu samotność zaczęła im przeszkadzać. W związku z tym że na emigracji możliwości kontaktu z polakami są czasem utrudnione i często nie ma miejsc na poznanie kogoś sympatycznego, to niektórzy zdecydowali się rozwiązać ten kłopot, przy okazji zarabiając na tym. Bardzo popularne wśród singli wśród Polonii stały się randki w uk. Na nich można poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, doświadczyć ciekawej przygody lub nawet znaleźć miłość swojego życia.