Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak kształtują się początki nauki jazdy na snowboardzie? w jaki sposób się do tego przygotować?

  • Posted on: 8 September 2022
  • By: addmean
Snowboard jest bardzo młodym sportem, powstał dopiero z końcem lat sześćdziesiątych. Uprawiać go natomiast może każdy z nas, bo jest sportem dla osób młodych duchem, czyli bez względu na wiek. Styl i sposób jazdy na tym sprzęcie jest dość swobodny, natomiast jak się zdobędzie trochę wprawy, staje się jakby bezwysiłkowy. Uczenia jazdy na tym sprzęcie można zacząć dość wcześnie, już od 5-6 lat, natomiast nic nie przeszkadza, by zacząć naukę zdecydowanie później, nawet mając 60 lat. Aby natomiast właściwie się przygotować należy oczywiście zaopatrzyć się w najważniejszy sprzęt, jak wiązania do snowboardu.

snowboard
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com
Jednak, jak każda aktywność fizyczna, tak i jazda na desce wymaga przygotowań. Ważne są sprawności fizyczne, jak gibkość oraz kondycja, bardzo przydają się silne nogi . Co ważne, jeśli decydujemy się na pierwsze spotkanie ze snowboardem, powinniśmy pomyśleć o treningu fizycznym kilka tygodni przed. Wiele ludzi zastanawia się także, z pewnością słusznie, czy na początku sprzęt zakupić czy może pójść do wypożyczalni?

Na początek dobrze jest udać się do wypożyczalni, natomiast oczywiście trzeba zwrócić uwagę czy wypożyczany sprzęt jest odpowiedniej jakości. Najlepiej jak to będzie znana marka. I dotyczy to każdego elementy, jak deski snowboardowe damskie lub też buty, które muszą być odpowiednio dobrane, żeby pięta za bardzo się nie ruszała . Jak po paru dniach stwierdzimy, że to faktycznie sport (wyjazd na mecz) dla nas, to wtedy możemy pomyśleć o poważnym zakupie. Da nam to również możliwość dobrego poznania danej deski i przyzwyczajenie się do niej. To spowoduje, że kupując już własną, będziemy wiedzieli czy ten model jest dla nas odpowiedni.kask snowboardowy
Author: Eelke
Source: http://www.flickr.com
Za sprawą takiego podejścia można poczynić faktycznie duże postępy. Później będziemy mogli skompletować inne ważne rzeczy na własność, jak kask snowboard . To bardzo istotne, by przed kupnem dokładnie sprawdzić samemu każdą część wyposażenia, ponieważ nawet niewłaściwie dopasowane okulary albo kask mogą nas frustrować, a tym samym odbierać radość z jeżdżenia na snowboardzie. Zamiast w związku z tym tak się niecierpliwić podczas mierzenia zobaczmy dokładnie, czy kupowany przez nas sprzęt to jest faktycznie to, w czym będzie nam się dobrze jeździło, czy może jednak trzeba będzie kupić coś trochę innego.