Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jakie sekrety skrywa Szklarska Poręba, czemu powinniśmy ją odwiedzić o każdej porze roku? Przekonaj się!

  • Posted on: 15 May 2021
  • By: addmean
Chociaż jest miastem, zachwyca spokojem i wyjątkową atmosferą. Wspaniała okolica i wspaniała zabudowa czynią z niej najbardziej modny ośrodek turystyczny, jakim mogą się poszczycić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce najlepsze do odpoczynku w górach, w jakim przez cały rok możesz aktywnie spędzać wspaniały czas w hotel Szklarska Poręba.
SPA
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
W okresie letnim oczekują tu na turystów różne szlaki, dzięki którym można odbywać wycieczki w Karkonosze oraz w mniej znane Góry Izerskie. Zimą Szklarska Poręba jest kurortem perfekcyjnym dla tych, którzy planują rodzinny wyjazd na narty. Liczne wyciągi i interesujące trasy zjazdowe, doskonałe trasy dla biegaczy – oto walory, którymi może zachęcić gości Szklarska Poręba.

Zobacz ten portal, ponieważ on zapewne też Cię bardzo zainteresuje. Przedstawia on pokrewną tematykę, więc nie czekaj i kliknij ten link!

Noclegi w stylowych pensjonatach, jak hotel BossaNova Szklarska Poręba oraz cudowna magia miejsca to kolejne atrybuty, które już od dawna doceniają miłośnicy turystyki. Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na gości?Jest ich wiele. Karczma sądowa, historyczne kościoły i pamiętające dawne czasy pensjonaty – tak prezentuje się zabudowa miasta. Wielką atrakcją jest Stara Chata Walońska, w jakiej można zapoznać się z ziołami a także zasadami wypłukiwania złota. Miejscem równie interesującym jest XIX – wieczny Młyn Świętego Łukasza, w którym spotykają się dziś miejscowi artyści. Interesującymi zbiorami zachwyca muzeum, jakiego siedzibę stanowi Dom Hauptmannów, wspaniałe zbiory ma też Muzeum Mineralogiczne. Dla tych, których pasjonuje hutnictwo szkła (bardzo ważna dziedzina gospodarki w Karkonoszach), wielką atrakcją może się z kolei stać wizyta w Leśnej Hucie. Nie brak także w granicach Szklarskiej Poręby lokalizacji interesujących dla miłośników wyjątkowych krajobrazów oraz przyrody. Jedną z bardzo ciekawych jest tu skałka zwana Chybotkiem oraz głaz, określany Grobem Karkonosza.

zabiegi SPA
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com
Symbolem Szklarskiej Poręby stał się jednak Wodospad Szklarki – bardzo widokowy i odwiedzany przez wszystkie wycieczki zaglądające w Karkonosze.

Czy uzyskane w tym miejscu wiadomości okazały się niebanalne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.mojekonferencje.pl/gdynia/centrum-konferencyjne-morskiego-instytutu-rybackiego), która również niewątpliwie będzie nęcąca.

Jego wysokość wynosi 13 metrów, a strumień spadającej wody wywiera na przyjezdnych duże wrażenie. Wiele uroku posiada też zlokalizowane przy wodospadzie schronisko, w jakiego gościnnych progach można wypocząć we wspaniałym otoczeniu. Ze Szklarskiej Poręby jesteśmy w stanie się też wybrać na spacer do innego wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. To najwyższy wodospad w Sudetach (ma ażdwadzieścia siedem metrów), który zachwyca potężnym jarem i trzema wyjątkowo malowniczymi kaskadami. Już dziś zaplanuj czas na przyjazd do Szklarska Poręba hotel.