Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co zrobić, gdy Ktoś nas zaatakuje? No tak, spróbujemy się bronić, ale w jaki sposób?

  • Posted on: 19 July 2020
  • By: addmean
Pewnie pojawi się nam taka sytuacja w życiu, że będziemy musieli się bronić. Na przykład podążając spokojnie ulicą będziemy napadnięci przez jakiegoś bandytę. Co wtedy zrobić? Oczywiście instynktownie będzie się bronić lub uciekać, ale raczej możemy mieć małe szanse w tej konfrontacji. Dlatego warto być przygotowanym i posiadać właściwą broń.


walka
Author: Kanton Glarus
Source: http://www.flickr.com
Co warto kupić? Bez wątpienia mamy trzy możliwości do wybierania. Jedną z nich jest użycie gazu lub żel pieprzowy. Skuteczny, jeżeli chodzi o wywalczenie sobie bezpieczeństwa. Łatwy w stosowaniu. Łatwy do kupienia i zupełnie działający. Może zapewnić nam akurat tyle czasu, aby zdołać uciec zaskoczonemu napastnikowi. Do właściwego użycia wystarczy około 30 minutowy trening. Zaleca się przetestowanie na samym sobie skutków tego rodzaju gazu.

Masz chęć zobaczyć inne tak samo przydatne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj filtr stożkowy do skutera, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Jedyna działająca rzecz, jaką można polecić przeciętnemu kowalskiemu. Tutaj pełna oferta: odwiedź stronę .

Inny sposób to pałka teleskopowa. Zajmie kolejną pozycje na liście przedmiotów do samoobrony. Sprzęt niezwykle wdzięczny w użyciu. Niewielki w transporcie. Poza tym, że jest jakby normalną pałką będzie wymagać określonych umiejętności. Kupno czegoś takiego przez osobę, bez doświadczenia w sztukach walki nie jest w ogóle przemyślane. Co ważne! Jedyne warta uwagi pałki teleskopowe są hartowane.

Jeżeli zainteresowały Cię wiadomości w tym tekście, to doczytaj (https://www.skalnik.pl/sprzet-wspinaczkowy/wspinaczka/wspinaczka-przyrzady-do-asekuracji) następne tematy na nowej stronie, która jest pod podanym linkiem.

Tak zwane „sprężynowe” pałki są nie do końca dobrym wyborem. Mnóstwo kontrowersji może wzbudzić legalność pałki teleskopowej. Temat jest trochę zagmatwany (jak to prawo naszego państwa) jednak standardowe pałki teleskopowe są legalne.


kubotan
Jeszcze innym typem jest kubotan. Bardzo łatwo dostępny. W sytuacji zagrożenia za kubotan może posłużyć każdy dłuższy przedmiot mieszczący się w dłoni: ołówek, długopis etc. Tak naprawdę łatwy w wykorzystaniu. Pamiętajmy jednakowoż, że opisane tutaj narzędzia służą jedynie do samoobrony, nie mogą być używane do odmiennych celów. Niestety wiele osób będzie stosowało je dokładnie do napaści i rozbojów, ale jest to margines. Warto mieć przy sobie jedno z tych narzędzi, aby w razie czego móc skutecznie zareagować i uniknąć większych szkód materialnych oraz zdrowotnych.