Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób umiejętnie przygotowywać się do półmaratonu i maratonu?

  • Posted on: 6 October 2021
  • By: addmean
Rośnie u nas moda na bieganie - taka zajawka jest na pewno w porządku. Przecież pokazanie atutów regularnego biegania zajęłoby wiele czasu. Często niejako uzależniamy się od biegów: jakby nie patrzeć duży wysiłek fizyczny sprawia, że wydzielamy automatycznie do własnego organizmu endorfiny.
Letni trening biegania
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
A więc jeśli dostrzeżemy, iż dzięki bieganiu jesteśmy radośniejsi, musimy pamiętać, że to w zupełności wytłumaczalne zjawisko zdrowotne. Później nawet wrodzone lenistwo nam nie może przeszkodzić, bo jakby nie patrzeć uzależnimy się od regularnego biegania. Niby uzależnienie nigdy nie jest OK, lecz zasadniczo lepsze już uzależnienie od biegania, aniżeli od nikotyny bądź alkoholu. Gdy będziemy częściej biegali, zapewne po pewnym czasie zechcemy biegać trochę bardziej zawodowo.

Niby maraton jest interesujący, ale na początku niech typowego amatora interesuje mocniej półmaraton. Bądź co bądź rozkład treningów w półmaratonie - tutaj - to lepsza opcja, przynajmniej na początku. Pewnie później nieco bardziej solidny biegacz będzie chciał zaliczyć nareszcie maraton, ale na wszystko przyjdzie odpowiedni czas. Trudno nie zauważyć, że w sumie 100% amator, który ma zbyt wielkie aspiracje, może zrobić sobie ogromną krzywdę!Bieganie dla zdrowia
Author: Gareth Williams
Source: http://www.flickr.com
Np. zawał serca bądź nawet śmierć niestety wydarzają się na trasie co niektórych maratonów. To wyraźnie pokazuje, że na początku należy odpowiednio szacować swoje umiejętności. Zwiększajmy własne możliwości, każdego dnia biegajmy więcej, aż po jakimś czasie nareszcie będziemy na spokojnie mogli wystąpić na maratonie. Co najbardziej znaczące, zaliczymy ten bardzo długotrwały bieg. Tak sprawdzamy swoje męstwo.

Sporo osób dopytuje się Jak przygotować się do maratonu? - cóż, trudne pytanie. Jednakże jeśli ktoś wie, iż najważniejsze jest to, aby nie robić dosłownie niczego wbrew swojemu organizmowi, pewnie dorósł do tego, aby nareszcie wystąpić w maratonie.

Czy to zagadnienie bardzo Cię interesuje? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę - poznasz tu nieprawdopodobnie absorbujące informacje.

Istnieją przeróżne cykle treningowe. Jednakże przynajmniej na ten moment wielce istotne jest to, aby codziennie biegać, lecz także nie zapominać o pływalni, rowerze oraz pozostałych aktywnościom sportowych. I powodzenia na maratonie!