Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Bądź w dobrej formie!

  • Posted on: 20 June 2022
  • By: addmean
Różne są powody uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Jogging, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o sylwetkę. Natomiast przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, istotne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy dlatego wybrać taką, która da nam przyjemność.
codzienne ćwiczenia
Author: Port of San Diego
Source: http://www.flickr.com
Wielu Polaków pokochało jogging.a2clinic.pl/stomatologia/ortodoncja/ (http://a2clinic.pl/stomatologia/ortodoncja/)Z jakiego powodu? Dla zdrowia, odstresowania się, udowodnienia sobie i innym, że podołają... Argumentów jest tyle, ilu biegaczy.

Poza tym to niedrogi sport, gdyż aby uprawiać jogging niekonieczne są przebyte kursy czy specjalistyczne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, ”oddychające” ubrania i... wyruszamy przed siebie. Często mówi się, że jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu są zdania, iż jeżeli biegniesz wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie znalazłeś wyjścia ze swego problemu, to oznacz to, że jest on nierozwiązywalny.

Bieganie to głównie dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Obecnie w każdym mieście znajdziemy wiele siłowni i fitness klubów. Jeżeli odpowiada nam ta forma ruchu, wybierzmy na początek program treningowy, adekwatny do naszych oczekiwań i możliwości.

Pamiętajmy, by dobrze dobrać ubranie w jakim udamy się na trening. Zwróćmy uwagę na materiał, wytrzymałość oraz wygodę – to podstawowe kryteria. Wybierzmy koszulki, spodnie czy skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasze ubrania nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież na trening to wydatek, który się opłaca.

Spora część osób pojawiających się na siłowniach przychodzi z z zamiarem „wyrzeźbienia” sylwetki. Również większość z nich już na starcie pyta, jakie suplementy pomogą im w tym zamierzeniu. W początkowej fazie zalecana jest odpowiednia dieta a także racjonalne przyzwyczajenie organizmu do treningów siłowych. Kiedy już zaliczą ten etap, mogą zacząć stosować odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna).Miejmy na uwadze jednak, że gainery to uzupełnienie diety. Nie może być tak, iż większą część spożywanych kalorii będzie stanowił gainer, to jedynie dodatek. Trenując intensywnie pamiętaj o właściwej diecie i suplementacji.