Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Pieniny to wspaniałe miejsce na wakacje. Znajdziesz tu wiele atrakcji i odpoczniesz od miejskiego hałasu

  • Posted on: 22 March 2019
  • By: addmean
Nad Dunajcem nie brakuje miejsc interesujących pod względem kulturowym, a z cennymi zabytkami można się tu spotkać prawie na każdym kroku. W dolinie tej ogromnej rzeki największą uwagę przyciąga jednak natura.


Cudowne Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, który obejmuje swym zasięgiem najbardziej rewelacyjne obszary tego pasma górskiego. Utworzony w 1955 roku, zalicza się do najbardziej odwiedzanych przez turystów parków narodowych w naszym kraju. Na czym polega jego wyjątkowość? Pieniny to niezwykłe góry które zachwycają urozmaiconym krajobrazem.

Jeżeli zainteresował Cię opisywana problematyka, to poczytaj tutaj (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html) inne informacje na ten wątek. Będą równie ciekawe i zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Cudowne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy a także największa rewelacja – przełom Dunajca – to najbardziej oryginalne cechy tego obszaru. Turystyka w Pieninach rozwija się bardzo dobrze od wielu lat, a spływy Dunajcem oraz liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swoim pięknem oraz atrakcyjnością. Turystyka jest rewelacyjnie rozwinięta, wiele jest tu miejsc noclegowych, jak domki Pieniny .

las
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Pieniński Park Narodowy jest idealnym miejscem dla wielbicieli niezwykłych roślin. Na tutejszych łąkach można ujrzeć wiele niespotykanych gatunków kwiatów, nie brakuje również wspaniałych lasów. Największym zainteresowaniem cieszą się tu jednak murawy naskalne oraz rzadkie rodzaje roślin wysokogórskich. Kolorowe motyle i owady to następna atrakcja przyrodnicza w tej części naszego kraju.

Pieniny i tereny w okolicach tutejszego parku narodowego są także znane ze wspaniałej kultury i cennych zabytków. To dzięki nim od lat może rozwijać się tu turystyka - https://www.eccotravel.eu/chiny/ -, a przybywający tu goście na deficyt atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego miejsca są dwa zamki: w Czorsztynie oraz Niedzicy. Najlepszym miejscem do rekreacji i relaksu jest utworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad którego brzegami powstał wyjątkowy skansen. Jest to Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille oraz pensjonaty z okolicy.


Do dzisiaj służą one turystom jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je na stronie Ruszaj w Polskę). Nie brak tu również wypożyczalni sprzętu wodnego, co sprawia, że Pieniny stały się miejscem odpowiednim nie tylko dla piechurów, ale również dla miłośników sportów wodnych. Istotnymi punktami na turystycznej mapie Pienin są Sromowce, znane z flisaków oraz popularnych spływów Dunajcem. Warto też zwiedzić tak istotne dla regionu miejscowości, jak Krościenko nad Dunajcem i Szczawnica. W tym ostatnim mieście powinniśmy pozostać na dłużej, turystyka jest tu na bardzo wysokim poziomie, najkorzystniej wynająć Szczawnica domki letniskowe.