Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób można dobierać karmę dla psa?

  • Posted on: 17 November 2021
  • By: addmean
Krzepki pies to radosny pies. Tymczasem nie zawsze o tym posiadacze swoich psiaków pamiętają jak i opasają jedzeniem przeznaczonym dla osób. Jest to nadzwyczaj często powodem dużej ilości chorób u psiaków.

sprawdź
Source: www.sxc.hu
Tymczasem na rynku istnieje różnorodny wachlarz karm dla psów, które są tak wyprodukowane, aby zapewniały dużą ilość suplementów właściwych do ich prawidłowego rozwoju. Dla prawidłowego rozwoju psa konieczna jest właściwie odróżniona dieta, jaka składa się z wszelkiego rodzaju karmy, dodatkowych witamin i suplementów.

Pies powinien otrzymywać dziennie bynajmniej cztery posiłki: rano - posiłek złożony z mokrej karmy, bardzo dobrze jak będzie z uzupełnieniem wołowiny oraz warzyw. Około południa jedzenie złożone z suchej karmy jak i karmy z wzbogaceniami witaminowymi, po południu posiłek także złożony z mokrej karmy oraz dodatki, jakie pozwolą psu ostrzyć zęby. Na koniec dnia daje się już raczej delikatny posiłek, na jaki składa się sucha karma dla psa jak i tak samo jak w posiłku popołudniowym, twarde kostki , jakie służą do czyszczenia jak i ostrzenia zębów w jamie ustnej.Dodatkowo należy pamiętać, aby pies całpies smakołyki dla psa prozooas miał w swojej misce świeżą oraz czystą wodę. Jest to niebywale konieczne, gdyż są to nadzwyczaj dynamicznymi zwierzętami, które potrzebują dość często uzupełniać płyny w swoim organizmie. Każdy właściciel psa pragnie dla niego jak najlepiej i stąd bardzo często ma się kłopot, która karma będzie właściwa dla jego pieska. Jedną z polecanych karm są karmy z serii purina pro plan - Przy wyborze karmy należy brać pod uwagę kilka czynników, które oddziałują na zawartość opakowania karmy dla psów.
Danymi elementami są: gatunek psa (ów element wpływa na zawartość energetyczną oraz odpowiednio dopasowane składniki w karmie), jego wagę jak i aktywność fizyczną (w tym miejscu także chodzi o wartość energetyczną, jednak także dołącza się składniki dla dość aktywnych zwierząt – w przypadku, gdy pupil jest psem bardzo energicznym).

Prócz tego trzeba brać pod uwagę klimat, w którym wychowuje się zwierze. Spora ilość ludzi mogłoby rzec: co ma klimat do karmy dla psów. Jednakże ów czynnik bardzo mocno oddziałuje na to, która karma (zobacz: karma dla otyłych kotów) musi zostać podana: w sytuacji zwierząt, jakie wychowywane są w klimacie zimnym (na przykład na Syberii bądź w krajach skandynawskich, jedzenie dla psów powinna być wzbogacona o kawałki tłuszczu).