Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób dbać o wygląd samochodu, najważniejsze rodzaje kosmetyków wykorzystywane do pielęgnacji karoserii

  • Posted on: 15 November 2022
  • By: addmean
Jesienne i zimowe miesiące to dla pojazdów bardzo trudny okres. Niskie temperatury wpływają na zużywanie mechaniki pojazdu, z powodu zwiększonej wilgoci i opadów także blacharka nie ma prostu w tym czasie. Znacznie szybciej w takich warunkach postępuje korozja, szczególnie jeśli na ulicach znajdują się używane przez drogowców środki chemiczne.

Myjnia samochodowa
Author: EveryCarListed P
Source: http://www.flickr.com
Wiosną i w lecie karoseria też nie ma łatwo, promienie słoneczne powodują matowienie powierzchni lakieru, a owady i odchody ptaków mogą w dużym stopniu uszkodzić powłokę. Z tego też powodu kierowca, który długo będzie się chciał cieszyć ładnym wyglądem swojego pojazdu powinien regularnie o niego dbać - doczytaj Większość pielęgnacyjnych czynności nie jest kosztowna ani nie zabiera wiele czasu, a jeśli się będzie pamiętało o tym, to powierzchnia lakieru przez długie lata będzie w doskonałej formie. Bardzo istotne jest przy tym, żeby używać odpowiednie kosmetyki samochodowe, które nie będą zawierać żadnych szkodliwych dla lakieru związków, tu trzeba być dość ostrożnym aby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.Podstawą podczas pielęgnowania samochodu są odpowiednie szampony. Ich wybór jest całkiem spory, część z nich służy tylko do mycia, inne z kolei mają również wosk, jaki jeszcze chroni lakier przed mechanicznymi czynnikami. W sprzedaży jest również pewna grupa szamponów do specjalnych zastosowań, stosuje się je w przypadkach, gdy zabrudzenia są rzeczywiście poważne, na przykład do zmywania asfaltu.
Myjnia samochodowa
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli woli jednak osobno wyczyścić pojazd, a później pokryć go woskiem - do tego też służą specjalne preparaty, przykładowo woski płynne lub tradycyjne. Bardzo istotnym sprzętem, przez niejednego kierowcę trochę lekceważonym, jest miękka gąbka do czyszczenia, jeżeli będzie ona miała za dużą ostrość to może spowodować porysowanie powierzchni lakieru.

Zajmując się całościowo karoserią pamiętać też trzeba, preparat do czyszczenia felg z pewnością może to przywrócić blask i odpowiedni wygląd nawet bardzo przyniszczonym felgom. Najważniejsze jest, aby o pielęgnacji samochodu pamiętać nie raz na rok przed świętami, ale systematycznie, wtedy trochę dłużej zachowa on odpowiedni wygląd.