Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Przygotowanie do triathlonu - czyli w jaki sposób troszczyć się o swój progres jak również wyróżnić się na tyle pozostałych pasjonatów

  • Posted on: 18 February 2022
  • By: addmean
Każdy sportowiec zapewne zdaje sobie sprawę, że wszelkie postępy w określonej dziedzinie niewątpliwie motywują do dalszych działań. Jedną z najbardziej wymagających dyscyplin jest zapewne triathlon, który stanowi dyscyplinę łączącą takie dziedziny, jak pływanie, bieganie, jak i kolarstwo, a w związku z tym wymagający regularnych ćwiczeń przygotowujących. Każdy osoba pragnąca wyróżnić się w tej dyscyplinie musi wcześniej poznać własne wszelkie możliwości i dokonać starań, aby jej wyniki były na oczekiwanym poziomie.

człowiek podczas biegania
Author: Georgie Pauwels
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na triathlon musimy postawić sobie precyzyjnie wyznaczone cele, dzięki którym będziemy w stanie osiągnąć jak najlepsze efekty.

Ta porządna witryna, zawiera zbliżone informacje na omawiany wątek, więc nie czekaj, tylko zgłąb w szczegółach info na to zagadnienie.

Przygotowanie do triathlonu wymaga pracy nad umiejętnościami w trzech szczególnych dyscyplinach, takich jak pływanie, bieganie oraz kolarstwo. Prawdopodobnie najwięcej ćwiczeń wymaga od sportowców pływanie, ponieważ wymóg to przepłynięcie 1500 minut w 40 minut, co zdecydowanie stanowi niełatwe zadanie. Dobrze jest jednak wypróbować swoich sił w tej dyscyplinie i zadbać o regularne bicie osobistych wyników. Kolarstwo także nie należy do najłatwiejszych dyscyplin, ponieważ jak wiadomo różni się ono nieco od technik stosowanych w przypadku wszelkich wycieczek rowerowych. Każdy, kto zdecyduje się na ten sport musi już doskonale wiedzieć, jak wygląda wymagana pozycja kolarza, który powinien dbać o pochyloną sylwetkę jak również mieć na uwadze, aby dłonie zawsze mieściły się w nieopodal klamkomanetek. Wymagany wynik do jakiego powinien dążyć każdy kolarz to pokonanie 30 km w ciągu godziny. Przygotowanie do triathlonu to też troska o odpowiednią kondycję podczas biegania, co średnio zaawansowanym sportowcom sprawia niewiele trudności. Wynik, który musimy osiągnąć przygotowując się do triathlonu to przebiegnięcie 10 kilometrów w 55 minut, co niewątpliwie nie jest niemożliwe.

kolarstwo
Author: gabrielvilela
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowanie powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nasze osiągnięcia dawały nam satysfakcję oraz motywowały nas do systematycznych postępów. Każdy sportowiec prawdopodobnie ma na uwadze, jak dużo radości przynosi bicie osobistych wyników a także wyróżnianie się na tle innych sportowców. Należy pamiętać, iż triathlon przyczynia się nie tylko do poprawy naszego nastroju, ale również zdrowia, a skoro mamy możliwość, aby łączyć ze sobą te dwie korzyści, nie pozostaje nic innego, jak to po prostu wykorzystać. Bez wątpienia własny progres jest w stanie najlepiej zmotywować sportowca do kolejnych wyczynów.