Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Dieta na rozbudowę wzrost masy

  • Posted on: 4 October 2022
  • By: addmean
Poprawnie ułożona dieta na masę to uzupełnienie treningu na masę. Dzięki niej o wiele prędzej pojawią się efekty naszych treningów. Poddając organizm treningowi cielesnemu powiększa się jego zapotrzebowanie na kalorie. To, ile będziemy musieli dostarczyć ponadprogramowych kalorii jest kwestią indywidualną oraz zależną od intensywności treningów, naszych indywidualnych uwarunkowań.

tu więcej
Author: marshel
Source: http://www.sxc.hu
Dieta na siłownię musi zapewniać organizmowi zbilansowane dania zawierające stosowne proporcje węglowodanów, białek, tłuszczy jak też mikroelementów. Liczba posiłków konsumowanych w ciągu dnia winna wahać się pomiędzy 5 a 6 w stałych porcjach.Pamiętajmy, że nasz organizm w głównej mierze złożone jest z wody, wobec tego winniśmy wypijać co najmniej 3 litry wody niegazowanej, zaś w skwarne dnie nawet 5 litrów! O ile nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi wystarczających porcji cukrów jak też białka, dietę mogą uzupełniać odżywki - najlepsze suplementy i odżywki dla sportowców.

Węglowodany - to główne źródło energii dla naszego ciała. Produkty dostatnie w węglowodany dostarczają nam siłę. Należy jednakże unikać węglowodanów przetworzonych, zawartych w słodkościach. Najwięcej dostarczajmy ich rano, w posiłkach przed oraz po treningach. Jakie wyroby powinny się znaleźć w naszej diecie? Przede wszystkim: wyroby zbożowe - krupy, ryż, warzywa - fasola, kartofle, płatki zbożowe, pieczywo z pełnego ziarna. Dzienna dawka spożywanych węglowodanów wynosi pomiędzy 5g - 7g na 1kg masy ciała. Białka - są zasadniczym składnikiem mięśni. Zalecana dzienna dawka to 2 g na kilogram masy ciała. Ostatni spożywany posiłek w ciągu dnia musi zawierać najsporzej białka a możliwie mało węglowodanów.

Co zatem będzie zawierać dużo białka? Na pewno: mięso - ryby, wołowina, drób, jaja, biały ser, nabiał. Dzienna dawka konsumowanego białka powinna wynosić 2g - 3g na 1kg masy ciała. Tłuszcze są niezwykle ważnym składnikiem odżywczym. Również są źródłem energii dla naszego ciała jak też są koniecznie w procesie budowy masy mięśniowej. Co najlepiej spożywać? Tłuste ryby a także oliwę z oliwek.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to sprawdź informacje, które również są na niniejszy temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Dobowa dawka konsumowanego tłuszczu (najlepsze spalacze tłuszczu) powinna wynosić ok. 1g na 1kg masy ciała.

Musimy trzymać się powyższych wytycznych bez względu na fakt czy jest to trening dla początkujących (tu znajdziesz informacje), czy też jesteśmy w fazie zaawansowanych treningów.