Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zamiłowanie to niezwykle ważny aspekt życia

  • Posted on: 10 June 2020
  • By: addmean
Życie bez hobbystycznego zacięcia jest nudne. Bywa, że nie chce nam się podnieść z łóżka i iść do pracy, jesteśmy zupełnie zmęczeni i wypaleni. Dochodzi do takiej sytuacji, bo przychodzimy do domu i mamy jedną rozrywkę siedzenie przed telewizorem.

pasja do fotografowania
Author: Leo Hidalgo
Source: http://www.flickr.com
Tak, więc warto mieć jakieś hobby. Bez względu na to, jakie hobby będzie nam pasowało, na sto procent damy radę znaleźć do niego różne akcesoria. Zaraz odezwą się tacy, którzy stwierdzą, że na pasję musimy mieć czas i pieniądze. Po pierwsze, jeżeli chodzi o czas, to rzeczywistość jest taka, że im więcej mamy rzeczy do zrobienia tym znajdujemy więcej czasu.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to w najnowszym linku też znajdziesz coś, co okaże się godne Twojej uwagi. Kliknij więc tutaj!

Musimy wreszcie przestać znajdować wymówki i się dobrze zorganizować. A w kwestii pieniędzy, to może zamiast następnego browara albo kolejnej bluzki dobrze byłoby składać te kilka złotych i w ciągu tygodnia zaoszczędzić trochę polskich złotych. Zresztą, jeżeli mamy pracę to naprawdę warto wydać część pieniędzy na to, co się lubi. Praca tylko dla zarabiania mija się z celem (przeczytaj informacje). Co nam po wielkich oszczędnościach skoro, kiedy będziemy mieć siedemdziesiąt albo i więcej lat nie będziemy mogli wspominać nic poza tym, że pracowaliśmy w dwóch miejscach i od rana do wieczora byliśmy w robocie.

„Każdy jakieś hobby ma…”

Kiedy wyrusza się do sklepu i chce kupić, jakąś rzecz, która ma nas wesprzeć w uprawianiu naszego hobby jesteśmy przeszczęśliwi. Pieniądze wydane na nowy spławik albo na obiektyw, to pieniądze, które mają ogromną moc. Tu nie ma znaczenia to, czy zapłaciliśmy kilka czy kilkaset złotych tu chodzi o to, że te pieniądze pozwalają nam na spełnianie naszych małych i dużych pragnień. To jest naprawdę niesamowite.

robienie zdjęć
Author: Doug Jones
Source: http://www.flickr.com
Z tego powodu często ludzie, którzy posiadają jakieś hobby są o niebo lepszymi pracownikami, niż Ci, którzy pracują dla samej pracy. Nie chodzi o to, że siedzą w pracy dłużej, a raczej o to, że pracują efektywniej. Dobrze planują każde powierzone im zadanie, bo świetnie wiedzą, że muszą znaleźć czas na pracę, hobby, spotkania ze znajomymi, zadbanie o najbliższych (dobra strona). Poza tym zdają sobie sprawę, że praca daje możliwość zdobycia pieniędzy, które będą mogli wydać na swoje pasje, a cóż może być w życiu piękniejszego niż życie z radością? To chyba najwspanialsze być w stanie się realizować w tym, co się uwielbia.