Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak wygląda wysokiej klasy hotel? Jak się powinien prezentować, jakie musi mieć wyposażenie?

  • Posted on: 5 August 2022
  • By: addmean
Hotele które otrzymały pięć gwiazdek to noclegi o najistotniejszym standardzie. Za jedną dobę gość jest zobligowany płacić znaczne kwoty, z tego także względu spodziewa się tym bardziej wspaniałych, czy nawet luksusowych warunków. Z tego artykułu będziesz mógł się dowiedzieć, jakie meble i urządzenia powinny znaleźć się w pokoju znajdującym się w tego rodzaju hotelu.

Pokój hotelowy
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Na początku warto rozeznać się, jakie minimalne wymiary muszą mieć określone pokoje w hotelu pięciogwiazdkowym. Powierzchnia pokoju jednoosobowego wynosić musi co najmniej 14 m2, dla dwóch osób – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do wyposażenia meblowego. W pokoju który znajduje się w hotelu o bardzo wysokim standardzie łóżko dla jednej osoby powinno mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe natomiast 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku musi znajdować się szafka nocna lub stolik.

W skład wyposażenia takiego pokoju powinien wchodzić stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie.

Zainteresowały Cię wiadomości opracowane w naszym tekście? Zapewne spodoba Ci się też dodatkowe czytanie (https://https://koneser.eu/co-zobaczyc-w-warszawie-w-jeden-dzien/). Nie ociągaj się więc i wejdź do kolejnej witryny.

Szafa, która przeznaczona jest do przechowywania ubrań gościa musi mieć głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i być zaopatrzona w odpowiednią liczbę wieszaków (co najmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W takim pokoju nie może również zabraknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Konieczna jest także obecność wieszaka do wieszania odzieży wierzchniej, lustra a także bagażnika hotelowego, który został przeznaczony jest do przetransportowania torby podróżnej gościa.


Jeżeli chodzi o oświetlenie fragmentu pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich powinny znajdować się minimum trzy lampy sufitowe co więcej po jednej lampce nocnej w pobliżu każdego łóżka. W skład wyposażenia dodatkowego muszą wchodzić kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, narzędzia do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania oraz popielniczka.

Polecane jest także umieszczenie w tego rodzaju pokoju elementów dekoracyjnych, które upiększą pokój. Tego rodzaju wyposażenie musi posiadać każdy posiadający pięć gwiazdek hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To gwarancja pełnego zadowolenia.