Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości zamieścić w swoim domu kota – powinieneś zaczerpnąć trochę informacji i porad na temat zasad posiadania zwierząt w domu.

  • Posted on: 2 April 2022
  • By: addmean
W brew różnym przeświadczeniom, posiadanie kota w mieszkaniu nie jest takie łatwe i jasne. Choć te zwierzęta są zazwyczaj przyjaźnie nastawione do swoich właścicieli, mieszkańców i całkiem nieznanego towarzystwa, gości – wymagają starannej i odpowiedniej opieki oraz standardów. W zależności od tego, czy zwierzak będzie domową rozrywką rodzinną bez wyprowadzania na zewnątrz, czy tylko dworskim rozrabiaką – przygarnięcie kota jest związane z kilkoma obowiązkami.

polecamy
Author: Mark Dumont
Source: http://www.flickr.com
Kiedy wybieramy niewychodzącego towarzysza domu, w na pierwszym miejscu przy planowaniu wprowadzenia w mieszkalne zacisze nastepnego stworzenia, powinno się nabyć kuwetę. Do tego akcesorium, służącego do załatwiania niezbędnych potrzeb przez kota trzeba nabyć żwirek dla kota , Żwirek dla kota zapakowany jest zwykle w pięciokilowe torby i wystarcza na dwa-trzy razy - .

Trzeba go wymieniać niezwłocznie raz na kilka dni, raz w tygodniu , w zależności od pojawienia się przykrego zapachu w toalecie. Wymagany dla kociej higieny w miejscu zamieszkania jest profesjonalny szampon dla kota oraz szczotka, dzięki którym można uniknąć linienia i rozrastającej się na powierzchni przestrzeni grupy włosów. Preparat używa się bez płynu, dla komfortu właścicieli.

Dodatkowe treści odnoszące się do analizowanego tematu też są ekscytujące - więcej pod tym linkiem (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-lisy/56). Kliknij więc tu i przekonaj się, że to fakt.

Jeżeli kot, który rozpoczyna bytowanie w mieszkaniu jest nowonarodzonym stworzeniem – warto uszykować mu od początku ustalone miejsce do spoczynku i wkładać go tam jak najczęściej, dla utrwalenia usytuowania. Ważne w takiej sytuacji stają się również kocie dodatki takie jak transporter dla kota, miseczki, zabawki, poidła itp.


Transporter dla kota można wybierać według upodobania - od ratanowych, poprzez te metalowe i plastikowe. Dostępne są też różnorodne wielkości i kształty. Dla kotów żyjących na zewnątrz, istnieją charakterystyczne środki odkażające, które dają bezpieczeństwo przed wszelkimi bakteriami i schorzeniami.

Z podwórkowym kotem trzeba częściej składać wizytę weterynarza ze względu na większe zagrożenia złapania chorób, czy niespodziewanego zanieczyszczenia. Warto stosownie przygotować do przyjęcia nowego kociego pupila w domu.