Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak powinno wyglądać przygotowanie do triathlonu?

  • Posted on: 26 June 2021
  • By: addmean
Biegasz dosyć regularnie? W dodatku umiesz dobrze pływać i lubisz jazdę na rowerze? A zatem dlaczego nie spróbować swoich sił w triathlonie? Sprawdź jak się odpowiednio przygotować, by być w doskonałej formie, osiągnąć zaplanowany cel i nie zrobić sobie krzywdy.

Jazda na rowerze
Author: Lenny
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka form triathlonu wśród, których wymienić możemy zawody długodystansowe i krótkodystansowe. Postaw na takie, które najbardziej odpowiada Twojemu poziomowi i czasowi jaki pozostał do triathlonu. Od czego zatem zacząć przygotowanie do triathlonu? Ważne jest, aby mieć cel możliwy do osiągnięcia. Od tego zależy jak będzie wyglądał Twój program przygotowań. Poza tym założenie sobie celu ma efekt motywacyjny.

Ów artykuł wydał Ci się ciekawy? W takim razie zapraszamy do naszej kolejnej witryny. Tam czeka na Ciebie najnowszy wpis (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,kontakt.html).

Odliczaj dni do triathlonu, zapisując w dzienniku przygotowań najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć swój progres i będziesz wiedział ile pracy jeszcze przed Tobą. Planowanie jest podstawą sukcesu w każdej sferze życia, również w sporcie!Przygotowanie do triathlonu to nie tylko poznanie swoim możliwości, a także słabości.

Jeżeli opisywany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to polecam przeczytać (http://scootive.pl/hulajnoga-czesci/150-systemy-kompresji) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niezwykle pasjonujące.

Początkowa praca, którą musisz włożyć w przygotowania polega na wyłączeniu lub przynajmniej zredukowaniu elementów, które mogłyby zniweczyć plan osiągnięcia danego celu. A więc jakie są Twoje słabości? Zrób rachunek sumienia! Lista potencjalnych przeszkód wiąże się z obszarami takimi jak: sposób życia, odżywianie, podatność kontuzje oraz taktyka. Przygotowanie do triathlonu najlepiej rozpocząć rok przed zawodami. Ten okres powinieneś podzielić na kilka etapów przygotowań. W pierwszej kolejności musisz skupić się na wzmocnieniu kondycji i stopniowym zwiększaniu intensywności treningu.
Pływanie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Twoim następnym celem powinno być pogłębianie efektów treningu a podczas ostatnich dni przed wyścigiem będziesz stopniowo zmniejszać intensywność wysiłku - wskazany jest jogging, jazda na rowerze i basen, lecz po prostu na mniejszych dystansach i z mniejszym wysiłkiem, by pozwolić ciału odpocząć.

Plan przygotowań do triathlonu musi wiązać się ze zwiększeniem szybkości, wytrzymałości siłowej i wytrzymałości beztlenowej. Ważne, by naprzemiennie i systematycznie uprawiać trzy dyscypliny, poza tym urozmaicać treningi, planować sobie jeden dzień odpoczynku w tygodniu a na weekend warto zaplanować bardziej wymagający trening. Dzięki dobremu rozplanowaniu przygotowań przekonasz się, że triathlon to nie tylko wyzwanie, ale również rewelacyjna zabawa, w której możesz brać udział przez wiele lat. A więc do zobaczenia na mecie!