Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Podstawowe informacje dla osób chcących trzymać psa albo kota w bloku.

  • Posted on: 16 January 2019
  • By: addmean
Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach jakieś zwierzęta. Przed laty pełniły one bardzo pożyteczną rolę, psy używano do polowań oraz pilnowania gospodarstw, a głównym zadaniem kotów było polowanie na różne gryzonie, które mogły spowodować duże zniszczenie w zbożu. Obecnie oba te czworonogi cały czas są naszymi wiernymi towarzyszami, choć współcześnie ich rola znacznie się zmienia - są po prostu kolejnymi domownikami, a zdarzają się nawet sytuacje, kiedy zwierzak zaczyna zastępować komuś dziecko.

Pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Bardzo się również zmieniły miejsca, w których te zwierzęta są trzymane, obecnie bardzo często je można spotkać w wielopiętrowych blokach, w jakich mają warunki nieco odmienne od tych, jakie występują w domkach jednorodzinnych. Niektórzy twierdzą, że trzymając w takim miejscu kota czy psa krzywdzi się zwierzę, lecz nie jest to prawda.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj - ta witryna (https://prozoo.pl/) również z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Jeżeli pupil jest otoczony troską, to będzie miał dużo lepiej nawet mimo ograniczeń przestrzeni, niż zwierzak który będzie mógł sobie biegać bez ograniczeń, ale jednocześnie głodzony i bity. Jeżeli przypilnuje się kilku rzeczy, to na pewno nasz pupil będzie zadowolony z sytuacji.Przy mieszkaniach wyżej położonych bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa, szczególnie będzie to dotyczyć to kotów. Z tego też powodu koniecznie trzeba na okna i balkony założyć ochronne siatki, które zabezpieczą zwierzę przed wypadnięciem. Poza tym dla kota niezbędna jest kuweta, w której będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, przyda się także drapak służący do ostrzenia pazurków - zapoznaj się z ofertą obroży.
Jeżeli będzie to zapewnione, to tak naprawdę kot nie będzie musiał opuszczać domu, bez problemów można go też będzie na parę dni pozostawić bez opieki. Całkowicie odmiennie sprawa wygląda z psem, wymaga on wychodzenia na spacer parę razy na dzień, więc decydując się na niego należy mieć to na uwadze.

W przypadku psów do zakupu będzie jeszcze mniej, tak naprawdę wystarczy obroża dla psa, kaganiec oraz smycz, przydatne też będzie jakieś legowisko. No i rzecz jasna sporo czasu na zabawę i pielęgnację naszego zwierzaka, przez co nie będzie mu przeszkadzać to, że żyje w niewielkim mieszkaniu.