Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Darłówko - doskonały koncepcja na odpoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy umożliwia most zwodzony wybudowany w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w Polsce.

tanie wczasy nad morzem
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i równocześnie na wybrzeżu nazywanym Słowińskim, zlokalizowano darłowski port morski, pełniący zarazem rolę: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego świetnie widać cały pas portu. Cumują tutaj zdumiewające jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Pełno tu także jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt wybudowany został w XIX, jednak od chwili jego powstania wykonano tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tej pory wygląd latarni nie zmienił się.Dużą atrakcją Darłówka jest plaża (http://siatkasportowa.pl/sklep/siatka-do-siatkowki-plazowej/) przecięta przez ujście Wieprzy. plaża (https://www.strojekapielowegabbiano.pl/stroje-dwuczesciowe.html) wschodnia jest częściowo odgrodzona od Bałtyku kamieniami. Znajdują się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji turystów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest sprzyjający mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym atutem jest bogata baza turystyczna i w miarę tanie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest atrakcyjnym celem odwiedzin dla entuzjastów historycznych samochodów wojskowych. Corocznie organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy ludzi, co powoduje, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtedy: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się też pozostałości po bardzo interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, wybudowanej przez Niemców. Warto również wspomnieć, że w trakcie stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Całkowitą propozycję na wakacje 2015 w Darłówku można odszukać w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:
- Darłówko noclegi
- pokoje gościnne Darłówko
- Darłówko kwatery
- domki letniskowe nad morzem