Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Drony – metoda na filmowanie z powietrza

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Piękne ujęcia, ilustrujące miasta i pejzaże z powietrza są w dzisiejszych czasach osiągalne nie tylko dla zamożnych agencji fotograficznych, ale również dla każdego fotografa hobbysty. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia w przystępnej cenie, które umożliwiają filmowanie oraz robienie zdjęć przedmiotów i widoków z powietrza.

Kamera sportowa
Author: Dave Jones
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat wstecz, by wykonać dobre zdjęcie obiektu oglądanego z góry, konieczne było wynajęcie helikoptera, wraz z doskonałymi fotografami i całym profesjonalnym wyposażeniem. Dziś wystarczy nabyć drona. Dron to bezzałogowe urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został przystosowany do zamocowania sprzętu wideo. Najczęściej nabywane są drony marki DJI. Pierwsze wersje współpracowały z przyrządem do filmowania i fotografowania marki GoPro, najnowsza wersja, Phantom 3, posiada wbudowany własny system nagrywania wideo, dodatkowa kamera sport http://gohero.pl/dji-phantom-3-advancedurządzenie różni się od swoich poprzedników licznymi ulepszeniami, między innymi – wydłużonym czasem pracy obiektu w powietrzu, wynoszącym teraz nieco ponad 20 minut, a także możliwością bezpiecznego lotu w zamkniętych przestrzeniach, gdzie nie działa sygnał GPS. Bardzo istotnym udoskonaleniem urządzenia jest fakt, iż wraca on do miejsca, z którego wystartował, nie tylko wtedy, kiedy utraci łączność ze sterującym, ale również wtedy, gdy bateria się wyczerpuje. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że urządzenie nie wpadnie niespodziewanie do zbiornika wodnego, ani nie rozbije się na chodniku.


Dron
Author: Dennis Jarvis
Source: http://www.flickr.com
Parę lat wstecz kamera sportowa - sprawdź gohero.plsprawdź - była istną rewolucją na rynku amatorskiego filmowania. Urządzenie wyposażone było w specjalny system instalowania, dzięki czemu można było nagrywać film podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Dzisiaj największym uznaniem przy filmowaniu z lotu ptaka szczycą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym poprawkom, z pewnością zdobędzie jeszcze większe grono miłośników, niż jego poprzednicy, szczególnie, że został wypuszczony na rynek w dwóch odmianach: tańszej, dla miłośników amatorskiego filmowania i robienia zdjęć oraz droższej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są łatwe w obsłudze, przystępne cenowo i niewielkie, to przydatny sprzęt dla każdego wielbiciela nowinek technologicznych i doskonały pomysł na upominek, zwłaszcza dla panów.