Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Bezpłatne gry online

  • Posted on: 8 November 2018
  • By: addmean
Ile to razy matka krzyczała, że za długo młócisz w gry? Ile razy narzeczona była niezadowoloną, iż miast spędzić z nią wolny czas, preferujesz pozbawiać życia poczwary? Ile to razy czytałeś bądź oglądałeś w telewizji materiał, jaki miał udowodnić, iż to gry są odpowiedzialne za wszystkie zło na świecie? Czas powalić niektóre bajki i zaufać badaczom, jacy widzą, jak nasze mózgi rozwijają się pod wpływem takich zabaw.

Clash of Swords
Author: Gabriele B.
Source: http://www.flickr.com
Na początek nieco statystyk. Według amerykańskich badań statystyczny gracz ma lat 30.

Jeżeli ten temat Cię , to zapewne zainteresuje Cię także oferta na prezentowane zagadnienie, ponieważ też posiada ciekawe informacje.

Ludzie, którzy pozyskują gry mają statystycznie 38 lat. To interesujące dane, w szczególności dla tych, którym wydaje się, iż granie jest dla dzieciaków. W opublikowanym przez przedsiębiorstwo Interactive Software Federation of Europe komunikacie z 2012 roku zdołamy odnaleźć dane, tyczące się polskiego rynku gier. I w ogóle nie odbiegają one od tych amerykańskich.

W USA istnieje zupełnie znaczna grupa naukowców, jaka bada wpływ gier komputerowych na psychikę. Jedną z takich badaczek jest Daphne Bavelier, która to stara się wykazać, iż strzelanki oraz gry pokroju Clash of Swords mogą nas rozwijać.

I tak stosowna doza strzelania, zabijania jest w stanie usprawnić naszą koncentrację, wzrok a również wyobraźnię przestrzenną. Znacie z całą pewnością pewien prosty eksperyment, w którym nazwy barw zapisane są innym zabarwieniem pisma (dla przykładu wyraz "czerwień" wypisany jest na żółto) a zadanie polega na tym, aby odczytać frazy, nie naprowadzając się zabarwieniem czcionki. Jest to skomplikowane zadanie, bowiem istnieje konflikt między słowem a kolorem. To, jak poradzimy sobie z zadaniem, jest zależne od poziomu koncentracji. Osoby lubujące się w grach poradzą sobie z tymże zadaniem o wiele poprawniej. Umieją szybciej rozwiązać zaistniały konflikt.Sprzęt gracza
Author: David Villarreal Fernández
Source: http://www.flickr.com
Koncentracja oraz momentalne likwidowanie zaistniałych problemów przydają się nam w miejscu pracy, w szkole, ale także w czasie jazdy czterokołowcem. Kiedy zaistnieje niebezpieczeństwo, potrafimy błyskawicznie zareagować.

Naturalnie badacze najchętniej skonstruowaliby na podstawie nagromadzonej wiedzy własne gry edukacyjne lecz nie oszukujmy się - nabywalibyście grę mając świadomość, że ona kształci, rozwija? Gry terapeutyczne najczęściej nie kojarzą się z zadowoleniem. Jednak gdyby na pudełku z Clash of Swords widniała informacja, iż gra również niesie takie a takie wartościowe efekty, nikt na pewno by się nie buntował.