Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Ocal istnienie niechcianego psa - dlaczego powienieneś przemyśleć adopcję psa ze schroniska.

  • Posted on: 3 April 2022
  • By: addmean
Osoby, które decydują się opieki psa, wiedzą, że jest to spora odpowiedzialność. Jednak z troski do naszego pupila stać nas na pewne wyrzeczenia, a nasz pies odwdźięcza się całkowitym uwielbieniem, lojalnością i miłością. Nie wszystkie psiaki miały tyle pomyślności by spotkać na swojej drodze człowieka, który pokocha je.

Ocal istnienie niechcianego zwierzęcia
tutaj więcej
Author: JakeCop
Source: http://www.sxc.hu
Wbrew modzie na szlachetne psiaki, nadal znajdują osoby, które wybiorą niewielkiego, porzuconego burka. Posiadanie psa z szlachetnym rodowodem nęci, są one niezwykle piękne, nierzadko obdarzone wyjątkowymi cechami. Jednak należy pamiętać, że tych psów nikt nie wyrzuci, one zawsze znajdą ciepły dom. Dlatego nie pomijaj psów, które nie miały tyle pomyślności w życiu.

Pomyśl czy warto zapłacić duże pieniądze na szlachetnego psa, czy może bardziej właściwe jest zabranie go z ulicy i ocalenie jego życia? Wstąp do pobliskiego przytuliska dla zwierząt i zrób rozeznanie - może któryś ze psiaków chwyci Cię za serce. W schronisku natrafisz na psiaki wszystkich ras i rozmiarów, z pewnością któryś przykuje Twoją uwagę. Będziesz również mógł wybierać w wieku. Te młode mogą jeszcze potrzebować tresury załatwiania się na dworze, te bardziej wiekowe z pewnością są już przeszkolone - polecana oferta.

Przygarnąłem zwierzaka! Co dalej? Jeśli jestes już uradowanym posiadaczem psiaka, następnym zadaniem jest zdobycie dla niego wyprawki. Będziesz musiał mieć dla niego linki, obróżkę i karmę. Będąc w sklepie zoologicznym opłaci się zaglądnąć do działu "zabawki dla psa" i wybrać coś dla swojego pupila. W asortymencie będzie mnóstwo najróżniejszych akcesoriów - fruwające dyski, gumowe kości, pluszaki - wszystko dzięki czemu psy mogą rozładować nadmiar siły i trochę pobiegać.


Należy unikać karmienia psa pożywieniem, które jest przeznaczone dla nas. Często nie jest to dla niego odpowiedni pokarm i może spowodować problemy żołądkowe. Zabronione powinno być futrowanie psa słodyczami! Mimo, że ją uwielbiają, to czekolada przyczyniają się do wytwarzania się szkodliwych toksyn, a te z kolei wpływają na układ trawienny, mózg czy serce.

Kiedy tylko możesz, próbuj nie zostawiać swojego zwierzaka na cały dzień. Nie zapominaj o wyjściach na dwór najmniej 3 razy na dzień. Twój pies (zobacz smaczki dla psa marki hunter) z pewnością odwdzięczy się bezwzględną miłością i lojalnością!