Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak nabyć odpowiednie akcesoria dla naszych gryzoni?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Zwierzęta domowe to nie tylko pies czy kot. Ale bardzo wiele osób posiada w domu także gryzonie. Jeszcze kilka lat temu nie były to zwierzęta nazbyt popularne, jednakże okazuje się, że także one bywają oddanymi i niezwykle radosnymi towarzyszami człowieka. Jeśli będziemy chcieli posiadać gryzonia w mieszkaniu, musimy wyposażyć się w przydatne akcesoria, które pomogą nam lepiej zadbać o nasze zwierzaki, jak również dostarczą im trochę rozrywki.
zwierzaki - chomik
Author: Vilde Lauritzen
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejsza kwestia to rzecz jasna klatka dla gryzoni (na temat również tu). Powinna być odpowiednio duża, aby nasz pupil mógł bez problemu się w niej poruszać każdego dnia. W klatce warto umieścić kilka ciekawych akcesoriów do zabawy, takich jak chociażby zabawki kong (tutaj więcej: ). Przyda się z całą pewnością także drapak.

Najlepiej jest zrobić zakupy w sklepach internetowych, które zazwyczaj proponują nam bardzo ciekawy asortyment, a oprócz tego zwykle ceny w nich są o wiele niższe niż w tradycyjnych sklepach. Dodatkowo jest to bez wątpienia najlepszy sposób robienia zakupów. Karma, zabawki czy też innego rodzaju produkty zakupione w internetowym sklepie zoologicznym trafią bezpośrednio do nas.drapak:
Mnóstwo osób nie wie, czy idealnym mieszkaniem dla gryzoni będzie klatka czy też akwarium. Gryzoń musi posiadać własne miejsce, gdzie będzie mógł zamieszkać. W głównej mierze trzeba zwrócić uwagę na to, czy klatka jest odpowiednio duża dla naszego zwierzaka. Powinien on swobodnie biegać, bawić się, a także poruszać się np. na kręconych kołach. Bardzo istotne jest również, aby klatka była wyposażona w pojemniki na jedzenie czy wodę.

Gryzonie to nazwa ogólna, ukryte jest pod nią niemało rozmaitych gatunków. Klatka, a także wszystkie akcesoria powinny zostać dostosowane właśnie do gatunku a także wielkości posiadanego pupila. Większość ludzi z gryzoni wybiera głównie chomiki, aczkolwiek dużym zainteresowaniem cieszą się też np. szynszyle czy szczury. Każde z tych zwierząt uwielbia zabawę, a jednocześnie wymaga mnóstwo ruchu każdego dnia. Należy więc klatkę wyposażyć we wszelkiego typu akcesoria do zabawy. W sklepach obecnie istnieje bardzo dużo różnorakich zabawek dla zwierząt, dlatego też każdy z całą pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila.