Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak zagwarantować sobie bezpieczeństwo podczas treningu?

  • Posted on: 18 September 2020
  • By: addmean
Nie jest prawdą, że aktywność fizyczną podejmuje się tylko w celu osiągnięcia szczupłej sylwetki. Prawidłowa aktywność ruchowa może pomóc w odzyskaniu sprawności fizycznej po przebytym urazie i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby bezpiecznie wykonywać samodzielne treningi po przebytym urazie, warto zaopatrzyć się w profesjonalne wyposażenie sportowe.

Bieganie
Author: Go Sport
Source: Go Sport
Nie istnieje chyba doskonalsza rzecz na rynku akcesoriów sportowych niż taśma do ćwiczeń - . Ten z pozoru zwykły kawałek lateksu ma bardzo wszechstronne zastosowanie i jest odpowiedni zarówno do wykonywania ćwiczenia rehabilitacyjne, jak i do domowej, regularnej aktywności ruchowej. Taka taśma zajmuje mało przestrzeni, jest niedroga i przy jej użyciu można wykonywać wiele różnorodnych treningów. Jeżeli jednak preferujemy sport w terenie, trenujemy bieganie, albo jakiś sport zespołowy, rozsądnie jest zakupić profesjonalne stabilizatory kolan, ponieważ to właśnie one zwykle ulegają kontuzjom podczas uprawiania sportu.

Zarówno taśma do ćwiczeń, jak i stabilizatory muszą być prawidłowo dopasowane do użytkownika, aby mogły należycie spełniać swoje zadania. Taśmy występują w różnych kolorach i długościach, ale nie z powodów estetycznych – poszczególne barwy wskazują różny opór taśmy, natomiast długość wpływa na uniwersalność taśmy, im jest dłuższa, tym więcej różnych ćwiczeń można przy jej użyciu wykonać. Wybierając taśmę do ćwiczeń dla siebie, należy wybrać taką, żeby przy jej używaniu odczuwać opór, ale by ćwiczenia nie stanowiły dla nas zbyt dużego wysiłku siłowego. Nie dość, że dobrze dobrana taśma pozytywnie wpływa na zakres ruchu po kontuzji, wzmacnia mięśnie (zobacz również fizjoterapia) i poprawia ogólną wytrzymałość, to na dodatek świetnie rzeźbi ramiona, brzuch, pośladki i inne partie mięśni. Stabilizator kolana ma natomiast przede wszystkim ochraniać stawy przed zbyt dużym obciążeniem, albo ewentualnymi urazami, a jednocześnie minimalizować dyskomfort, jeżeli kolano jest już po kontuzji.Stabilizacja to nie to samo, co uniemożliwianie ruchów – dobry stabilizator będzie odpowiednio przylegać do nogi, ale zarazem pozwoli na nieskrępowane poruszanie się. Poza tym, musi być zrobiony z dobrych jakościowo materiałów oraz być uszyty bezszwowo, co zapobiega otarciom. Na rynku stabilizatorów odnajdziemy całą masę różnorodnych produktów, warto wśród nich poszukać takiego, który spełni wszystkie nasze wymagania.