Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Elementarne wyposażenie na górskie zimowe wycieczki, co należy mieć wtedy ze sobą.

  • Posted on: 6 September 2021
  • By: addmean
Wycieczki zimowe po górach to wspaniałe przeżycie, ale niekiedy przerodzić się mogą w duże zagrożenie życia. Wielu ludzi to sobie lekceważy, i niektórzy za to zapłacili najwyższą cenę. Nawet latem, przy słonecznej pogodzie trafić się może jakieś załamanie aury, warunki potrafią się bowiem zmieniać w ciągu kilku godzin.

sprawdź ten sklep
Author: tsuru_g4
Source: http://www.flickr.com
I nawet na jednodniowy wypad trzeba założyć odpowiednie buty, zabrać ze sobą coś cieplejszego i pelerynę przeciwdeszczową, a także naładowany telefon, kompas albo mapę. Zima jest okresem znacznie trudniejszym do wędrowania po górach, a co za tym idzie znacznie niebezpieczniejsza. Szlaki często pokryte są śliską warstwą lodu oraz śniegu, mróz i wiatr mogą spowodować szybkie wychłodzenie organizmu, a padający śnieg może w dużym stopniu zaburzyć przestrzenną orientację. Z tego też powodu każde wyjście w zimie musi być od początku do końca dokładnie rozplanowane, należy zebrać całe niezbędne wyposażenie, bo od tego, co się ze sobą weźmie może nawet zależeć życie tych, którzy wyjdą w góry.

Jedną z najistotniejszych rzeczy na górskie wyjście jest porządne obuwie i odzież. Obrania powinny być odporne na wodę i odpowiednio chroniące przed zimnem, nawet na krótki wypad powinno się zabrać podstawowy zestaw, jaki niekiedy nawet ocalić czyjąś skórę. Bardzo dobrym wyborem są na przykład produkty firmy the north face, w odzieży turystycznej tego producenta codziennie chodzą tysiące miłośników górskich wędrówek i jeszcze nigdy one nikogo nie zawiodły.


Jeżeli szlak będzie przebiegał w okolicy, w której może być sporo luźnego śniegu, to koniecznym elementem wyposażenia muszą być detektory lawinowe. Po przysypaniu przez lawinę człowiek może nawet kilkanaście minut żyć, jeśli nie będzie miał detektora szanse na odnalezienie pod tonami śniegu są bardzo niewielkie. W plecaku obowiązkowo powinien się także znaleźć prowiant i termos z gorącą herbatą.

W czasie chłodu organizm znacznie szybciej będzie zużywał kalorie, więc konieczne jest jej uzupełnianie w razie potrzeby, tak aby nie spowodować osłabnięcia organizmu.

Czy stworzone na tej witrynie (https://i-posciel.pl/posciel-z-kory-bielawa-kora) artykuły spodobały Ci się? Czujesz chęć na więcej? Zatem chcemy Ci powiedzieć, że już oczekują na Ciebie świeże fakty.

br>
Masz ochotę przeczytać kolejny wpis na ów aktualny temat? Zatem kliknij link tutaj i przenieś się do nowej witryny, jaką dla Ciebie zbudowaliśmy.

Jeżeli się tego wszystkiego będzie przestrzegać, to nawet zimowe wędrówki będą bezpieczne.