Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Gdzie najkorzystniej udać się na wypoczynek? Na pewno Zakopane spełnia najlepsze standardy w zakresie wypoczynku

  • Posted on: 6 March 2022
  • By: addmean
Wisła to najistotniejszy ze wszystkich obleganych w porze zimowej miasteczek w naszym kraju. Tu każdego roku na narty przybywają koneserzy białego szaleństwa z całej Polski. Jednak nie tylko narciarze uwielbiają Wisłę. To cudowny punkt wypadowy w Beskidach, co już wiele lat temu mogli przyznać amatorzy pieszych wycieczek w góry.

noclegi Beskid Śląski
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Wisła to także miejscowość pełna interesujących zabytków oraz góralskiego folkloru. Liczne muzea a także galerie zapewniają rozrywkę nawet osobom, którym nie chce się przemieszczać górskimi szlakami i którzy na stoku goszczą niechętnie. Myślisz o interesującym miejscu na wycieczkę? Nocleg w Wiśłe będą idealne. Sprawdź dlaczego - noclegi w dobrej cenie - Wisła.

interesującym miejscem do zobaczenia jest również Zakopane. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym pięknym mieście? Szczególnie obecne tu muzea. Słynna „Atma” oraz wille związane z słynnymi mieszkańcami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko zapierające dech w piersiach zabytki góralskiej architektury i godne przedstawicielki wysoko respektowanego stylu zakopiańskiego. To muzea biograficzne, pełne intymnych pamiątek, dzięki którym lepiej możemy poznać tych, o których tak wiele pisano w szkolnych podręcznikach.

Interesującym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. To spoczywają ci wybitni mieszkańcy miasta. Ogromna ilość znanych nazwisk czyni, że ten niewielki cmentarzyk jest jedną z najważniejszych nekropolii w Całej Polsce. Historia cmentarza zaczęła się w połowie XIX wieku. Od tej chwili pochowano tu wielu znaczących dla Podhala osób. Tu położony jest m. in. grób słynnego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, znanego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Pochowany jest tu również architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swoje symboliczne groby mają na tym cmentarzu również Witkacy oraz założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski. Sławne i wybitne osobistości a także wyjątkowe w swej formie nagrobki ozdobione ludowymi świątkami najlepiej świadczą o wyjątkowości tego miejsca.Innym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najsłynniejsza w Polsce skocznia narciarska.

Jeśli interesuje Cię opisywana problematyka, to poczytaj także (http://goldwasser.pl/) inne dane na omawiany temat. Będą równie wciągające i zostaną Ci w głowie na długi czas.

Jej projektantem był słynny architekt Karol Stryjeński, a wielkie otwarcie skoczni nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku słynna skocznia tworzy interesującą kartę w dziejach polskiego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich sprawiają, że Zakopane zimą tętni życiem.