Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Gdy chcesz w tym roku podjąć wyzwanie triathlonu, nie zapomnij o treningach przygotowujących

  • Posted on: 9 August 2021
  • By: addmean
Aktywność fizyczna okazuje się bardzo istotnym aspektem naszego życia, pomaga utrzymać ciało w doskonałej kondycji, jak także bywa źródłem wielkiej satysfakcji. Istnieje wiele interesujących form spędzania wolnego czasu, a zajęcia ruchowe można uprawiać zarówno dla samej przyjemności, jak także w duchu rywalizacji. Nieszablonowym wyzwaniem mogą okazać się treningi triathlonowe.

Piotr Adamczyk
Author: Giant
Source: Giant
Triathlon cieszy się dosyć dużym zainteresowaniem u Polaków

Jest wiele osób, które oddają wolny czas wprawianiu się w triathlon, jak także braniu udziału w mnogich turniejach w tej dyscyplinie. Triathlon to dyscyplina wiążąca w sobie trzy rodzaje aktywności: uczestnicy najpierw płyną, poruszają się na rowerze, a pod koniec biegną. Pełny czas obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego, zatem zawodnik powinien wyróżniać się wprost idealną kondycją oraz szybkością. To oznacza, że osoby, które zamierzają oddawać się trenowaniu triathlonu, powinny bardzo poważnie podejść do ćwiczeń, by właściwie się przyszykować.

Trening do triathlonu warto starannie zaplanować

Każda z dziedzin sportowych składających się na triathlon wymaga dobrego przygotowania oraz żadnej nie powinno się lekceważyć. Planując inaugurowanie sezonu triathlonowego i wzięcie udziału w urządzanych wydarzeniach sportowych wystarczająco wcześnie należy przystąpić do wzmożonych treningów. Według specjalistów trening (trener personalny bielsko biała) do triathlonu trzeba naprawdę starannie planować, dzieląc dostępny czas na kolejne dyscypliny. Połowa planu treningowego do triathlonu musi przypadać na rower, a resztę powinno się rozdzielić pomiędzy bieg oraz pływanie w odpowiednich proporcjach: 20 oraz 30%.

Przed sezonem warto wyznaczyć własne słabe strony

Każdy sportowiec posiada własne słabe strony, które potrafią niekorzystnie wpływać na końcowy wynik. Trzeba umieć zdawać sobie z nich sprawę, a także robić wszystko, by je naprawić i tym sposobem zmierzać do wciąż lepszych wyników. Decydując się na podjęcie przygotowań do triathlonu, warto mieć na uwadze, by rozpocząć je odpowiednio wcześnie i móc solidnie przyszykować się do planowanych wydarzeń sportowych.