Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wakacje w Bangkoku czyli wszystko co powinno się wiedzieć planując wylot w to niezwykłe miejsce.

  • Posted on: 9 October 2021
  • By: addmean
Malejące ceny połączeń lotniczych sprawiają, że dalekie, egzotyczne państwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Jednym z chętniej wybieranych miejsc na wakacyjne wyjazdy są kraje południowej Azji, wśród których zdecydowanie największą popularnością cieszy się Tajlandia.

Ecco Travel
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
W przeciągu zaledwie kilkunastu lat stała się ona jednym z najbardziej popularnych turystycznych krajów - w każdym sezonie odwiedzają ją dziesiątki milionów turystów spragnionych niesamowitych plaż, przyrody i wielu innych rozrywek. Jedną z głównych atrakcji Tajlandii jest przyroda, o jaką tam szczególnie się dba.

Dużą część Tajlandii pokrywają lasy, z pełnym bogactwem ptaków i zwierząt, przepiękne jest również podwodne życie, tamtejsze plaże zaliczane są do najbardziej uroczych na świecie. Tajlandia to także bardzo duża liczba zabytków, pochodzących niekiedy sprzed paru tysięcy lat, wiele osób wylatuje tam również dla spróbowania nocnych przyjemności wielu miejscowości, pośród jakich bardzo wyróżnia się stolica Tajlandii, czyli Bangkok.Stolica Tajlandii może zaoferować bardzo dużo dla turystów, choć zdecydowanej większości z nich wakacje Bangkok będą się kojarzyć z życiem nocnym, z jakiego to miasto słynie. Ruch na ulicach praktycznie nie zamiera, bez przerwy targi, ulice i kluby nocne są pełne turystów i mieszkańców.
Miasto to jest pełne kontrastów - z jednej strony są nowoczesne dzielnice z ogromnymi centrami handlowymi, a z drugiej ulice, na jakich czas zatrzymał się przed kilkudziesięciu laty, niestety również w wymiarze ubóstwa, bo wielu ludzi żyje tam po prostu bardzo ubogo.

Bangkok to miasto pełne tajemnic, poza znanymi wszystkim miejscami może zaproponować także dużo innych ciekawostek, o jakich trzeba się jednak w jakiś sposób dowiedzieć, aby do nich trafić.

Inne, też bardzo zajmujące szczegółowe opracowanie (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/dieta/) opisywanego zagadnienia odnajdziesz w tym miejscu. Sprawdź koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Dla części osób wczasy Bangkok to pierwsze zapoznanie się z kulturą Azji, a żadne inne miasto na świecie nie da rady w pigułce zaprezentować całej jej różnorodności, tak naprawdę właśnie w Bangkoku można znaleźć w zasadzie wszystko, czego będzie się oczekiwać po pobycie w Azji.