Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Właściwości białka serwatkowego

  • Posted on: 20 August 2022
  • By: addmean
suplementy
Białko jest jednym z najistotniejszych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, jednak największe znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują przez długi okres czasu, wzmożony trening wytrzymałościowy. Jest istotne przy wzmacnianiu masy oraz formowaniu mięśni. Białka gwarantują odpowiedni bilans azotowy gwarantując maksymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie korzyści które są w białkach pochodzących z nabiału, natomiast nie posiada laktozy i cholesterolu. Może być także zażywane przez sportowców będących na diecie wegańskiej. Whey protein zawiera również wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. W okresach przeciążenia fizycznego, zapasy glutaminy w organizmie maleją i muszą być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit oraz mikroflorę jelitową, efektywnie wspiera i polepsza pracę systemu odpornościowego. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są niszczone w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, lecz od razu szybko wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Zobacz też witamina b. Najefektywniej zażywać BCAA extra w kilku niedużych porcjach podzielonych na równe części i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w trzygodzinnych odstępach.

Czy omawiany post jest dla Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to z pewnością zaabsorbuje Cię również to wiarygodne źródło (https://wetjaneczek.pl/blog/) - traktuje o pokrewnej tematyce.


Glutamina jest najbardziej efektywnym składnikiem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten ma znamienny wpływ przy redukcji wagi, wzmacnia masę mięśniową i gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, przez co można ćwiczyć o wiele dłużej. Sprawdź także sklep z suplementami diety

Duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby posiłek był lekki i mało objętościowy, otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które mają częściowo pokrywać zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są wybornym pożywieniem ponieważ występujące w nich białko jest w postaci dobrze wchłanialnych hydrolizatów.


Źródło:

Author: PP2.0