Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Mała historia konsol video

  • Posted on: 4 December 2020
  • By: addmean
Branża gier, powiedzmy, komputerowymi, jest dużą gałęzią przemysłu rozrywkowego, która posiada swoich słynnych producentów, legendarne marki, własne targi nowinek, nagrody... Jest to dzisiaj tak wielka branża, jak cały przemysł filmowy z jego studiami w Hollywood i największymi reżyserami.
Gry towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te były w stanie wyświetlić na ekranie trochę więcej, niż jedynie tekst (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie gry, przykładowo Bomberman, Pacman czy inne legendy, jednak szybko uznano, że zapotrzebowanie na tego typu zabawę wciąż wzrasta, a nie każdy chciałby, czy może nabyć komputer.

Czy odnosisz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest nieschematyczny? Jeśli tak, to dodatkowo zgłąb również zamieszczony poniżej (https://talentum.pl/kurs-maturalny-z-biologii-online/) podobny artykuł.

Z tego powodu utworzona została zupełnie nowa gałąź propozycji, inna partia świata gier, dedykowana wyłącznie im. Stworzono pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Legendarne konsole, poczynając od tych pierwszych, to NES (japoński sprzęt, Nintendo Entertainment System), który w naszym kraju z pewnych względów nie był dostępny, dlatego ukazały się jego odpowiedniki, do teraz obecne w licznych mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>. Te małe urządzenia przyłączane do ekranów telewizora, umożliwiały granie w Contrę czy pierwsze części Mario Bros. Już w latach 90' rzesze małych pasjonatów oblegały każdy sklep z grami, kasetami i pierwszymi grami na CD.

Wraz z rosnącym poziomem technologii i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej zaawansowane gry, lepszą grafikę i dynamiczniejsze [TAG=animacje
Source: Blackgames.pl
, powstały konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie czekała ze związanymi rękoma, odpowiedziała konsolą XBOX. Wciąż rosło grono pasjonatów, pojawiały się coraz lepsze rozwiązania, i, co oczywiste, jak grzyby po deszczu ukazywały się na rynku rewelacyjne tytuły.
Dzisiaj najpopularniejsze konsole to XBOX 360 oraz Playstation 3 Zaopatrzone w mocne, markowe procesory, twarde dyski i połączenie z Internetem. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to rodzina gier Battlefield, naszej produkcji Wiedźmin czy Assassins Creed, a gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pomniejszym konkurentem pośród takich maszyn, choć nadal całkiem popularnym, jest japońska, przenośna konsola NDS.

Kliknij śmiało ten link - umieszczone tutaj uwagi ze strony (http://www.certificator.eu/en/) zapewne okażą się dla Ciebie frapujące - dotyczą podobnej tematyki.

Ukazana już niemal dekadę wstecz, nadal ma mnóstwo pasjonatów, którzy kreują nowe gry na NDS, a także tych, którzy takie gry nabywają i przy nich spędzają wolny czas.