Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Rozsądny zawżdy ubezpieczony - dlaczego jest to tak istotne?

  • Posted on: 6 May 2022
  • By: addmean
Jeśli podczas urlopu planujesz żeglować, jeździć konno, skakać ze spadochronem praktykować sport wyczynowo, nurkować z aparatem oddechowym, brać udział w łowach, praktykować górską wspinaczkę, czy speleologię winieneś rozszerzyć własny turystyczny pakiet ubezpieczeniowy o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W przypadku, jeśli wybierasz się na ekskursję z biurem turystycznym, otrzymujesz na ogół podstawowy pakiet turystyczny, określany standardowym. Składa się on najczęściej z ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz wydatków na leczenie (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Jeżeli jednak spędzasz urlop powiązany z niebezpieczeństwem, musisz dopłacić do ubezpieczeń ujętych w pakiecie podstawowym. W przypadku praktykowania sportów wyczynowych albo sportów znacznego ryzyka koszta ubezpieczenia mogą wzrosnąć do 300 procent w stosunku do ubezpieczenia standardowego.

Jest to zależne od oferty, zakresu a także sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydujesz, więcej tu. Jednak warto to uczynić, gdyż w razie wypadku ubezpieczenie obejmie też m.in. koszt akcji ratunkowej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszta śmigłowca. To niezwykle kosztowne akcje.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej tematyki, ma zbliżone informacje na to ciekawe zagadnienie - zobacz tutaj.

Jak wypływa z informacji jednej z jednostek ubezpieczeniowych, koszt przewozu kontuzjowanego narciarza z gór do najbliższego szpitala to około 2 tysiące euro.

Natomiast działania poszukiwawcze z wykorzystaniem helikoptera i kilku ratowników to wydatki w przybliżeniu kilkunastu tysięcy euro. Jeśli przeto jedziesz na wyprawę z biurem turystycznym oraz pragniesz uprawiać tego rodzaju sporty, zawiadom o tym biuro. Każdy legalnie działający touroperator musi swego klienta ubezpieczyć, również proponując mu polisę w związku z uprawianiem sportów ekstremalnych.

Na ogół biura same przedkładają klientowi ubezpieczenie sportowe, względnie żądają pisemnej deklaracji, iż się z podobnej propozycji rezygnuje, bo na przykład wykupiło się ubezpieczenie w innym miejscu.

Polisę turystyczną zdołasz nabyć niezwykle prosto przez internet, bez wychodzenia z domu. Gorzej będzie, gdy tramp wykupi w biurze turystycznym domyślną usługę, a podczas urlopu zdecyduje się na uprawianie sportów wyczynowych i wydarzy się wypadek.

Czy odnośnie omawianej kwestii masz więcej pytań? Jeżeli tak, kliknij ten link - to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

Wtenczas tramp sam musi pokryć bardzo wysokie koszty hospitalizacji.