Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Fiński oraz londyński zespół muzyczny

  • Posted on: 6 May 2021
  • By: addmean
Pochodząca z angielskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w Londynie. Twórczość tej grupy określana była mianem rocka psychodelicznego i, w dalszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich nazywać fani, skończyli swoją twórczość muzyczną w 2005 roku, lecz do dzisiaj odnajdują nieprzerwanie coraz więcej entuzjastów na świecie, głównie wśród młodych ludzi. Młodzież pragnie poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, z tego też powodu sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.
Deep Purple
Source: http://www.flickr.com/
Jeśli spojrzymy na fińską grupę nightwish, od przesłuchania pierwszego kawałka widać nieskrywaną pasję. W 1966 roku założono zespół, jakiego muzyka określana jest jako metal symfoniczny i power metal (https://www.menua.pl/Wykrywacze-metali,c,739), ale w tworzonej przez nich muzyce nie zabraknie elementów przypisywanych gothic oraz heavy metalowi. Grupa z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records. Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest bezsprzecznie niepowtarzalny wokal Tarji Turunen oraz później Anette Olzon.

Innowacyjne podejście grupy pink floyd do swojej muzyki, lecz też do całej otoczki swojej twórczości, widać od razu. Floydzi pokazywali fanom zawsze szczególną grafikę na swoich albumach, natomiast pełne filozofii teksty wzbudzały refleksje. Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na sporą skalę, a dla uczestników – niesamowitym przeżyciem. Dużym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Nightwish jako grupa znana jest od lat 60. i płyty są warte zapoznania takżę teraz przez młode osoby. Liderem grupy jest Tuomas Holopanen, który osobiście określa gatunek muzyki tworzony przez swój zespół jako metal symfoniczny. Szczególne wrażenia w trakcie słuchania tej muzyki są zapewnione. Warto zapoznać się z twórczością, by samodzielnie wyrobić sobie na jej temat zdanie. Są to płyty na jakich znaleźć można teksty i muzykę o niesamowitej głębi.